Pondělí 18. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Druhá liga mění formát

17.06.2018 - HOKEJ: Druhá liga mění formát - Schváleno!

Počasí

Přeháňky-Déšť

18.06.2018 - Pondělí

Teplota: 26 / 14 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

19.06.2018 - Úterý

Teplota: 26 / 13 - Přeháňky-Déšť

Mimořádné spoje usnadní cestu do Ostravy

13. září 2017 - 12:53

Zpět na seznam článků

Na největší středoevropskou bezpečnostní show

Mimořádné spoje usnadní cestu do Ostravy

ilustrační snímek zdroj foto: ČD

České dráhy, jako oficiální dopravce Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil AČR, i letos usnadní lidem cestu na největší středoevropskou bezpečnostní show, která se tentokrát koná od 16. do 17. září v prostorách Letiště Leoše Janáčka Ostrava. Více o akci ZDE

Národní dopravce vypraví speciální dálkové vlaky z Prahy, Brna a Olomouce až do Mošnova – například i soupravu railjet. V železniční stanici Studénka mimořádně zastaví široká škála spojů, včetně vlaků SC Pendolino, které jí běžně projíždí. „Regionální vlaky pak budou posíleny tak, že letiště obslouží v hlavních časech dokonce každou půlhodinu,“ uvedla tisková mluvčí Monika Bezuchová.

mimořádný expres zdroj: ČD

Nedávno zprovozněná železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport, představuje pohodlný způsob, jak se do dějiště show bez komplikací s parkováním dopravit. Návštěvníci sem mohou zamířit pomocí běžných, ale i speciálních spojů označených jako vlaky „Dny NATO“. Z Prahy je takto vypravována souprava railjet, která je však povinně místenková.

souprava railjet zdroj foto: ČD

Posílení se ve dnech konání akce dočká i osobní doprava. „Vypraveny budou zvláštní osobní vlaky, takže s prokladem pravidelných spojů budou jezdit ve špičkách zhruba každých třicet minut. Na spojích budou jezdit dvě jednotky CityElefant, kapacita této zdvojené soupravy je cca 600 míst k sezení,“ upřesnila mluvčí, která doplnila: „Upozorňujeme, že ze stanice Mošnov, Ostrava Airport následuje ještě tři kilometry dlouhá pěší trasa do areálu konání akce. Doporučujeme na zpáteční spoj vyrazit s dostatečným předstihem.“

orientační mapka

V návaznosti na zastavení vlaků budou směrem k areálu akce pokračovat ze stanice Studénka autobusy společnosti Arriva Morava. Obousměrná autobusová doprava do obce Albrechtičky a zpět bude končit 1,8 km od vstupu do areálu. Kromě autobusové dopravy bude možné ze Studénky využít také turisticky značené trasy vedoucí Chráněnou krajinnou oblastí Poodří, která má 3,5 kilometru.

Autor: red., M. Bezuchová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: ČD

Další články z rubriky

Národní dopravce provádí změny v jízdním řádu od 10. června

Národní dopravce provádí změny v jízdním řádu od 10. června

Celorepubliková změna a jak se letní změna dotkne Olomouckého kraje

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.