Kostka nos
Rakousko
Kostka zámek
Středa 03. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

03.06.2020 - Středa

Teplota: 21 / 10 - PoloJasno

04.06.2020 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 8 - Bouřky

občerstení

Mimořádné víkendové směny v kardiocentru

22. května 2020 - 14:08

Zpět na seznam článků

FN Olomouc provádí výkony odložené kvůli COVID-19

Mimořádné víkendové směny v kardiocentru

FN Olomouc zdroj foto: archiv

O dvě stě výkonů a čtyři sta padesát hospitalizací oproti ročnímu plánu méně provedla I. interní klinika - kardiologická FN Olomouc do poloviny letošního května. Kvůli pandemii COVID-19 musela klinika a její kardiocentrum stejně jako ostatní zdravotnická pracoviště nemocnice odložit neakutní výkony a vyšetření.

Díky nasazení personálu a efektivní organizaci práce však I. interní klinika zrušené výkony dohání v mimořádných víkendových směnách a do konce června by měla zrealizovat všechny ty, jež byla nucena odložit. „Musím konstatovat, že naše nemocnice se velice dobře vypořádala s koronavirovou krizí a minimálně v kardiovaskulární oblasti zůstala léčba a diagnostika i během epidemie na velmi vysoké úrovni,“ konstatuje přednosta I. interní kliniky - kardiologické profesor Miloš Táborský. „Nicméně jsme si vědomi toho, že nemocnice nyní potřebuje obnovit plný servis pro pacienty a naplnit počty výkonů, které logicky chybějí. Proto na naší klinice organizujeme sobotní mimořádné směny nad rámec běžných pracovních povinností. Například v sobotu 16. května jsme v rámci takové směny provedli celkem čtrnáct výkonů. „Díky pochopení a nasazení lékařů, sester a dalšího personálu se tak nadstandardně vypořádáváme se vzniklou situací, a to zejména ve prospěch samotných pacientů,“ kvituje profesor Táborský.

S výzvami, které přinesla pandemie COVID-19, bojují na I. interní klinice také díky změnám procesů a využití moderních technologií. „Musíme například upravovat ambulantní režim s ohledem na epidemiologická a hygienická opatření. Hodně dbáme na využití jednodenního režimu tam, kde je to možné. To znamená, že pacient ráno přijde a tentýž den po výkonu odchází domů. Velkým pomocníkem je pro nás moderní telemedicína, kterou krize výrazně posunula kupředu. S řadou pacientů jsme se spojili na dálku s využitím technologií, monitorovali jejich stav a rozhodovali o dalším postupu léčby a medikace. Tento systém nyní zavádějí ve spolupráci s námi rovněž na II. interní klinice - gastroenterologické a geriatrické a jednáme o jeho využití i s dalšími interními a chirurgickými pracovišti naší nemocnice,“ uzavírá Miloš Táborský.

Autor: red., A. Fritscher

Fotogalerie

FN Olomouc                 zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Olomoucký kraj založil ekonomický expertní tým

Olomoucký kraj založil ekonomický expertní tým

Má pomoci zmírnit následky koronavirové epidemie

Opilý syn vyhrožoval otci zabitím

Opilý syn vyhrožoval otci zabitím

Policisté zasahovali u rodinného sporu na Velkolosinsku

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.