Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 23. září 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tragická nehoda motorkáře na Šumpersku

23.09.2019 - Tragická nehoda motorkáře na Šumpersku - Mezi Loučnou...

Počasí

23.09.2019 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Zataženo

24.09.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ministerstvo obrany také v Olomouckém kraji prodává nemovitosti

14. února 2013 - 10:33

Zpět na seznam článků

Letošní první nabídka prodeje nepotřebného nemovitého majetku

Ministerstvo obrany také v Olomouckém kraji prodává nemovitosti

nabízený areál kasáren v Olomouci zdroj foto:army

Ministerstvo obrany vyhlásilo v úterý 12. února letošní první výběrové řízení, při kterém bude hledat zájemce o koupi nepotřebného nemovitého majetku. Oproti výběrovému řízení z prosince roku 2012 je nabídka rozšířena o další nemovitosti za celkově nižší kupní cenu než v předchozím kole.

Mezi nejzajímavější objekty a pozemky nabízené v Olomouckém kraji patří areál v Olomouci – Sochorovy kasárna. Nabízeny jsou také pozemky v Olomouci, Šternberku, Domašově nad Bystřicí, Prostějově.

Pozemek v Prostějově zdroj foto:army

K prodeji jsou nabízeny nemovitosti v souhrnu za 259 milionu korun. Součástí nabídky je také dvanáct objektů opevnění v lokalitách Vranov nad Dyjí a Vratěnín. Podrobné informace o objektech, spolu s podmínkami prodeje a termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek, apod. jsou k dispozici na stránkách ZDE kde jsou také umístěny fotografie nabízených objektů a koncepty kupních smluv.

„Ministerstvo obrany bude i nadále pokračovat v odprodeji nepotřebného nemovitého i movitého majetku. V souvislosti s postupnou redukcí vojenských posádek, vojenské techniky a materiálu Armáda České republiky pravidelně vyřazuje ze svého užívání velké množství movitého i nemovitého majetku. Ten se pak stává nadále nepotřebný pro resort obrany, který jej nejprve nabízí k převodu ostatním organizačním složkám státu. Pokud o tento majetek neprojeví zájem, nabízí jej Odbor pro nakládání s nepotřebným majetkem MO k odprodeji formou výběrového řízení či veřejné obchodní soutěže,“ uvedl Jiří Štábl z tiskového oddělení ministerstva.

Další nepotřebné nemovitosti proto nabídne Ministerstvo obrany k prodeji hned za měsíc, tedy 12. března. Do prodeje bude zařazen majetek, který nebyl odprodán ve výběrových řízeních z roku 2012. Minimální kupní ceny budou upraveny a do nabídky nepotřebných nemovitostí bude doplněn další majetek nově připravený k prodeji.

 

Autor: kik.,J.Štábl

Fotogalerie

nabízený areál kasáren v Olomouci  zdroj foto:army

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Medový den 2019

Medový den 2019

Fotek: 44
Přidáno: 22.09.2019

VESELENÍ v Šumperku

VESELENÍ v Šumperku

Fotek: 79
Přidáno: 21.09.2019

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Netradiční odpoledne v Muzeu silnic

Fotek: 71
Přidáno: 21.09.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.