Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Ministr zdravotnictví dnes navštívil FN Olomouc, prohlédl si prostory nejstarší budovy určené k přestavbě

24. května 2012 - 21:54

Zpět na seznam článků

Projekt za 1,7 miliardy

Ministr zdravotnictví dnes navštívil FN Olomouc, prohlédl si prostory nejstarší budovy určené k přestavbě

FN Olomouc 24. května - prohlídka foto zdroj:FNO

Ministr zdravotnictví České republiky Leoš Heger dnes navštívili Fakultní nemocnici Olomouc, která je přímo řízenou organizací ministerstva. V průběhu dvouhodinové návštěvy si spolu s ředitelem zdravotnického zařízení Romanem Havlíkem prohlédl nejstarší budovu nemocničního areálu zvanou „František Josef“ a také prostory Neurologické a Porodnicko-gynekologické kliniky FNOL. Vedení nemocnice se v posledních letech snaží získat finanční zdroje na kompletní přestavbu více než sto let staré budovy Františka Josefa.

Řada oborů včetně právě neurologie a gynekologie by se potom mohla koncentrovat „pod jednou střechou“, budova by přímo navazovala na chirurgický komplex s centrálními operačními sály vybudovaný na přelomu 20. a 21. století. „V letošním roce nemá ministerstvo zdravotnictví k dispozici žádné volné investiční prostředky a podobné to bohužel bude zřejmě i v příštím roce,“ uvedl ministr Heger na setkání se zdravotníky, které v doprovodu svého náměstka pro legislativu a právo Martina Plíška absolvoval v olomoucké fakultní nemocnici. „Přestože budeme zřejmě moci reálně žádat o dotaci ze státního rozpočtu nejdříve v roce 2014, je pozitivní, že pan ministr vnímá potřebu přestavby hlavní budovy nemocnice. Do ní se pak musí přesunout zejména ta pracoviště, jejichž prostory už přestávají vyhovovat současným nárokům na péči o pacienty. Koncentrace většiny klinik do jednoho komplexu v srdci nemocničního areálu by přinesla větší komfort pro pacienty a byla by samozřejmě také ekonomicky a provozně výhodnější pro nemocnici,“ popsal ředitel FNOL Havlík.

Projekt přestavby nejstarší budovy nemocničního areálu počítá s náklady 1,7 miliardy korun pouze na stavební část. Do objektu by se pak mohlo přestěhovat sedm samostatných klinik a další provozy. V objektu by mohli mít pacienti k dispozici přes tři stovky lůžek, na kterých by o ně pečovalo na šest set zdravotníků i nezdravotnického personálu.

                                                                             

Autor: red.,E. Havrlant

Fotogalerie

FN Olomouc 24. května - prohlídka  foto zdroj:FNO

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.