Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 04. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

04.12.2023 - Pondělí

Teplota: -2 / -7 - Zataženo

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -2 / -4 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mírov – pohled za mříže

13. února 2013 - 22:05

Zpět na seznam článků

Život za hradními bránami

Mírov – pohled za mříže

ilustrační snímek Mírov zdroj foto:vm

Vlastivědné muzeum v Šumperku ve spolupráci s Kabinetem dokumentace a historie Vězeňské služby ČR a Věznicí Mírov připravilo v prostorách zábřežského muzea výstavu o historii státní věznice Mírov, na níž současně představí výrobky a práce vězňů. Život za hradními branami v posledních více jak sto padesáti letech přibližují fotografie a dokumenty, obleky a jídelní soupravy vězňů, uniformy a vybavení dozorců, vězeňské řády, ale i objevené nepovolené předměty.

pozvánka

"Na výstavě bude k vidění také autentické lano, které posloužilo k útěku Jiřímu Kajínkovi. Papírové sáčky, výrobky někdejších trestanců, nebudou chybět, ale dnes jsou již minulostí," zve na výstavu tisková mluvčí Vlastivědného muzea v Šumperku Miluše Berková.

Současní vězni na Mírově zručně zhotovují dřevěné hračky do mateřských školek, nábytek do soudních síní a kanceláří a někteří z nich obstojně výtvarničí. Jejich výrobky a výtvarné práce nezasvěceného možná překvapí.

Slavnostní otevření výstavy se uskuteční v zábřežském muzeu ve středu 20. února v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 4. dubna.

Autor: red.,Z.Doubravský

Fotogalerie

ilustrační snímek Mírov            zdroj foto:vm

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.