Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 28. února 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2

27.02.2021 - Draci Pars Šumperk vs SC Kolín 5:2 - Reportáž ze zápasu

Počasí

28.02.2021 - Neděle

Teplota: 7 / -1 - PoloJasno

01.03.2021 - Pondělí

Teplota: 8 / -1 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Místo ovčí ložní soupravy koupili umělý šmejd

06. července 2013 - 09:06

Zpět na seznam článků

ČOI radí, jak nenaletět podvodníkům

Místo ovčí ložní soupravy koupili umělý šmejd

ČOI upozorňuje na ovčí ložní soupravy zdroj foto:ČOI

Na základě podnětu spotřebitele, který upozornil inspektorát ČOI na prodej dek dovezených z Maďarska, byla provedena kontrola výrobků. Důvodem podání bylo podezření spotřebitele, že zakoupená ložní souprava neobsahuje maďarským výrobcem deklarovaný materiál, ovčí vlnu-merino (merino je označení pro jemnou podsadovou vlnu, ze které se obvykle vyrábí jakostní vlnařské tkaniny a pletené výrobky).

ovčí deky

Inspektoři odebrali v brněnské provozovně se sortimentem bytový textil vzorky výrobků a předali je textilní laboratoři k rozboru materiálového složení. Podezření, že ovčí sada (dva polštáře a deka) není vyrobena z vlny, se potvrdilo.

Ing. Vladimír Velčovský „Laboratorní rozbor materiálového složení ložní soupravy, potvrdil, že místo merina je v potahovém materiálu pouze stopové množství vlny a deka i oba polštáře mají náplň z polyesteru bez jakékoliv příměsi vlny. Za toto a další porušení povinností stanovených právními předpisy bude kontrolované osobě ve správním řízení uložena sankce,“ řekl Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI.

Prodávající tím, že prodával výrobky označené nepravdivými údaji o materiálovém složení, porušil ustanovení zákona o ochraně spotřebitele - zákaz užití nekalých obchodních praktik. Dále prodávající nesplnil povinnost označit výrobky materiálovým složením v českém jazyce. Kontrolní šetření bylo ukončeno a s kontrolovanou osobou bude zahájeno správní řízení.

ovčí deky

Česká obchodní inspekce prostřednictví tiskové mluvčí Jany Jelínkové, upozorňuje kupující, na co se mají především zaměřit.“Nekupujte anonymní výrobky. Nekupujte textilní výrobky bez označení materiálového složení v českém jazyce. V případě, že označení o materiálovém složení vzbuzuje pochybnosti o pravdivosti údajů, podejte podnět ke kontrole nejbližšímu inspektorátu ČOI,“ uvedla tisková mluvčí.  

Autor: red.,J.Jelínková, zdroj foto:čoi

Fotogalerie

ČOI upozorňuje na ovčí ložní soupravy   zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.