fitnesskotelna
Zde je místo pro Vaši reklamu
zima
Středa 19. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů pro podporu zdraví

18.02.2020 - Chytré a zdravé stárnutí zapojením lidí do systémů...

Počasí

19.02.2020 - Středa

Teplota: 7 / 1 - prehanky-Sníh

20.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 6 / 1 - Oblačno

loutka dva

Mladá žena na Jesenicku v obýváku rodinného domu měla výrobnu pervitinu

25. srpna 2019 - 10:04

Zpět na seznam článků

Kriminalisté zadrželi čtyři osoby

Mladá žena na Jesenicku v obýváku rodinného domu měla výrobnu pervitinu

Po dlouhodobém operativním rozpracování případu zadrželi jeseničtí kriminalisté v průběhu tohoto týdne čtyři osoby podezřelé z nelegální výroby pervitinu a tři z nich následně z této trestné činnosti obvinili.

Třiadvacetiletou ženu z Jesenicka kriminalisté přistihli v obývacím pokoji rodinného domu přímo při nelegální výrově pervitinu. „Při domovní prohlídce následně zajistili celou řadu surovin, předmětů a chemikálií užívaných k nelegální výrobě drog, ale také již vyrobenou látku. Dalším prověřováním zjistili, že se měla dívka této nelegální výroby od května letošního roku do doby svého zadržení dopustit ve více případech a vyrobit nejméně osmnáct gramů pervitinu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „Takto získaný pervitin měla následně užít nejen pro vlastní potřebu, ale vedle svého přítele ji poskytnout zdarma, případně za úplatu také dalším, nejméně pěti osobám.“

ilustrační snímek zdroj foto: archiv PČR

Žena si již vyslechla obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „V případě prokázání viny a odsouzení ji hrozí podle trestního zákoníku mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Ze spáchání stejného trestného činu, a to ve formě pomoci, obvinili kriminalisté také dva muže. „Ve věku jednatřicet a devětatřicet let, kteří obviněné ženě koncem měsíce srpna pomohli se sháněním chemikálií potřebných k výrobě drogy. Jejich ochotu pomoci kompenzovala taktéž poskytnutím blíže nezjištěného množství pervitinu. Také této dvojici obviněných hrozí v případě prokázání viny a odsouzení, mimo jiné až pětiletý pobyt za mřížemi,“ informovala Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., pis

Fotogalerie

Další články z rubriky

Pachatel loupežného přepadení v Jeseníku dopaden

Pachatel loupežného přepadení v Jeseníku dopaden

Kriminalisté ho vypátrali během krátké doby

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.