Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 24. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Farmářské trhy v Zábřeze

23.07.2019 - Farmářské trhy v Zábřeze - Nakoupit si můžete 15....

Počasí

24.07.2019 - Středa

Teplota: 29 / 15 - SkoroJasno

25.07.2019 - Čtvrtek

Teplota: 31 / 14 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mladá žena z Mohelnicka opakovaně zneužívá linku tísňového volání

22. března 2019 - 11:12

Zpět na seznam článků

Za přestupek ji hrozí pokuta až dvě stě tisíc korun

Mladá žena z Mohelnicka opakovaně zneužívá linku tísňového volání

ilustrační snímek zdroj foto: PČR

Zhruba od poloviny srpna loňského roku prověřovali policisté na dvě desítky oznámení přijatých na lince tísňového volání, ve kterých různí oznamovatelé vyjadřují obavu o život a zdraví mladé ženy z Mohelnicka.

Informaci o tom, že by mohla být dívka v ohrožení života, získali oznamovatelé zpravidla zprostředkovaně prostřednictvím sociální sítě Facebook. „Zde se dozvěděli, že měla buď spolykat větší množství léků, pořezat se na rukou nebo má v úmyslu skočit z okna. Všechna oznámení takového charakteru musíme vždy řádně prověřit a není možné je podcenit. Z tohoto důvodu v mnoha případech na místo vyjeli nejen policisté a zdravotnická záchranná služba, ale také hasiči,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Jak se záhy ukázalo, za všemi těmito oznámeními stála přímo samotná dívka. „Na Facebooku si totiž vytvořila nový profil a pod smyšlenou identitou se pak obracela na další uživatele, kterým sdělovala, že má obavu o svou kamarádku z Mohelnicka (tu konkrétně jmenovala), která má zřejmě v úmyslu se zabít. Následně oznámení tohoto charakteru zasílala pod smyšlenou identitou také prostřednictvím SMS zpráv, kdy si za tímto účelem pořizovala jednorázové SIM karty,“ informovala policejní mluvčí.

Policisté po vyhodnocení veškerých okolností na místě opakovaně zjistili, že se žena v bezprostředním ohrožení života nenachází a v mnoha případech uvedla, že ani nemá v úmyslu si nijak ublížit. „Věc již byla oznámena Českému telekomunikačnímu úřadu s podezřením na přestupkové jednání spočívající v uskutečňování zlomyslných volání na číslo tísňového volání. Za tento přestupek lze podle zákona o elektronických komunikacích uložit pokutu až do výše dvě stě tisíc korun,“ upřesnila Jiřina Vybíhalová.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek                   zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.