Mladí hasiči okresu Šumperk soutěžili

23. února 2012 - 10:01

Dovednostní štafeta

4. kolo Ligy MH okresu Šumperk foto:j.Hýbl

V sobotu 18. února se v KD v Hrabišíně konalo již 4. kolo Ligy MH. Za účasti 12 družstev mladších a 17družstev starších jednotlivé hlídky zápolily v další specialitě našeho okresu, dovednostní štafetě. Tato soutěž je kombinací štafety dvojic a PÚ CTIF.

Na pokyn startéra vybíhá první dvojice, každý odloží věcný prostředek a uváže uzel a vrací se do cíle, po proběhnutí první dvojice vybíhá druhá, která udělá to samé. Po jejím proběhnutí cílem vybíhá velitel, který má právo opravovat chybně odložené nářadí a uvázané uzly, po jeho proběhnutí se zastavuje čas. Výsledný čas je součtem běžeckého času a trestných bodů.

V mladší kategorii se nejlépe vedlo domácímu Hrabišínu, jehož družstvo trať zvládlo za 46,50 vteřin, na druhém místě se umístilo družstvo Lesnice s časem 71,72 vteřin, třetí Bludov dosáhl času 78,85 vteřin. Na čtvrtém místě se umístilo družstvo Nového Malína, do první pětice se probojovalo ještě družstvo Troubelic. Ve starší kategorii s přehledem zvítězilo družstvo Bludova, které trať prolétlo za 33,25 vteřin, na druhém místě se umístilo družstvo Nového Malína s časem 41,70 vteřin, těsně na třetím místě se umístilo družstvo z Troubelic s časem 41,78 vteřin. Do první pětice se probojovala ještě družstva z Klopiny a z Třeštiny.

Touto soutěží tak skončila zimní část, dalším kolem Ligy MH i Plamene bude soutěž 14. dubna od 9:00 hodin v Troubelicích v disciplínách PÚ CTIF a štafeta dvojic.

Autor: red., Jiří Hýbl

4. kolo Ligy MH okresu Šumperk  foto:j.Hýbl