Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 27. února 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s koronavirem

27.02.2020 - Olomoucký kraj pomůže partnerskému Yunnanu v boji s...

Počasí

27.02.2020 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - prehanky-Sníh

28.02.2020 - Pátek

Teplota: 4 / 1 - prehanky-Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mladí sportovci reprezentovali kraj na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže

28. ledna 2020 - 17:15

Zpět na seznam článků

Kraj se ziskem 104 bodů získal 13. příčku

Mladí sportovci reprezentovali kraj na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže

Zimní olympiáda dětí a mládeže prověřila sportovní naděje z Olomouckého kraje Zimní olympiáda dětí a mládeže prověřila sportovní naděje z Olomouckého kraje zdroj foto: OLK

S jednou stříbrnou a čtyřmi bronzovými medailemi se vrátili sportovci, kteří reprezentovali Olomoucký kraj na Hrách IX. zimní olympiády dětí a mládeže. Ty se konaly od 19. do 24. ledna v Karlovarském kraji.

Olympijskou štafetu převzal při závěrečném ceremoniálu právě Olomoucký kraj, který v roce 2021 uspořádá další ročník letní varianty her. „Oblast sportu ročně podporujeme stovkami miliónů korun. Peníze putují nejen do oprav sportovišť, ale hlavně přímo klubům a oddílům. Důraz přitom klademe zejména na práci s dětmi a mládeží. Možnost organizovat další ročník olympiády je důkazem toho, že sportu se v našem regionu daří,“ řekl náměstek hejtmana Petr Vrána.

Individuální medaile na letošních zimních hrách získali pro Olomoucký kraj v běžeckých disciplínách Bára Macurová (stříbro v závodě na 3 km klasickou technikou a bronz v závodě na 3 km volnou technikou) a Tomáš Cenek (dvě bronzové medaile v závodě na 3 km klasickou technikou a 4 km volnou technikou). Mladí hokejisté vybojovali v hokejovém turnaji bronzovou medaili, což je v nabité konkurenci ostatních krajů velký úspěch.

Celkem sedm našich sportovců obsadilo 4. – 6. místo. I díky nim získal Olomoucký kraj v bodovém hodnocení všech krajů se ziskem 104 bodů 13. příčku. Kromě běžeckého lyžování a ledního hokeje dosáhli sportovci z Olomouckého kraje velmi dobrých výsledků také v alpském lyžování a v lyžařském orientačním běhu.

Autor: red., E. Knajblová

Fotogalerie

Zimní olympiáda dětí a mládeže prověřila sportovní naděje z Olomouckého kraje  Zimní olympiáda dětí a mládeže prověřila sportovní naděje z Olomouckého kraje    zdroj foto: OLK

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.