Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 14. dubna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh

13.04.2021 - Vrcholí revitalizace parku Knížecí sady Zábřeh -...

Počasí

14.04.2021 - Středa

Teplota: 6 / 2 - Sníh

15.04.2021 - Čtvrtek

Teplota: 5 / 1 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mladík okradl matku, přítelkyni i její babičku

29. prosince 2016 - 10:24

Zpět na seznam článků

Bez jejich vědomí si na ně sjednával půjčky

Mladík okradl matku, přítelkyni i její babičku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Kriminalisté na Olomoucku minulý týden zahájili trestní stíhání pětadvacetiletého muže z Olomouce. Mladíka obvinili ze spáchání několika trestných činů, a to podvod, krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a poškození cizích práv.

Těchto trestných činů se měl dopustit tím, že v úmyslu získat pro sebe neoprávněný majetkový prospěch v době od května roku 2015 do ledna letošního roku prostřednictvím internetu, na webových stránkách společností poskytujících on-line půjčky, neoprávněně jménem své tehdejší přítelkyně a jménem své matky bez jejich vědomí a souhlasu v minimálně pětadvaceti případech žádal o půjčky různých částek. „Zneužíval při tom znalosti a přístupu k osobním údajům obou žen a jejich dokladům. Současně zneužil možnosti přístupu k bankovním účtům své přítelkyně, její platební kartě a také mobilnímu telefonu,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Marie Šafářová.

V některých případech byly jeho žádosti o půjčky ze strany oslovených společností zamítnuty a finanční prostředky nebyly vyplaceny. „V několika případech však žádostem o půjčku bylo vyhověno a peníze byly vyplaceny. Poškozeným společnostem tak vznikla škoda ve výši bezmála 50 tisíc korun,“ informovala Marie Šafářová, která upřesnila: „Peníze si mladík nechával zasílat právě na účty své přítelkyně, ze kterých je následně díky znalosti přístupových údajů převáděl jinam, aby je použil pro svou vlastní potřebu.“

Mladý muž navíc během prosince 2015 a ledna letos několikrát prostřednictvím elektronické komunikace, jednak přes mobilní telefon formou SMS zpráv a jednak přes e-mail přítelkyně, přičemž opět využil znalosti přístupových údajů, kontaktoval její babičku. „Pod záminkou různých finančních obtíží jménem přítelkyně lákal ze seniorky finanční prostředky, které nechal zasílat na účet přítelkyně, z něhož je pak převedl jinam. Celkem tak od seniorky vylákal částku přes 30 tisíc korun,“ přiblížila mladíkovo počínání mluvčí Šafářová. Asi čtyři tisíce korun, které měla jeho přítelkyně uložené na bankovním účtu, také v několika případech použil na uhrazení internetových sázek. Dalších bezmála devatenáct tisíc korun převedl jinam. „Většinu těchto neoprávněně získaných finančních prostředků mladý muž použil k dobíjení svých účtů u různých on-line sázkových společností,“ sdělila Marie Šafářová.

Trestní stíhání pachatele je vedeno na svobodě. „Dle trestního zákoníku lze za výše uvedené trestné činy uložit trest odnětí svobody na tři léta až osm let,“ dodala policejní mluvčí.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Policie hodnotí první týden opatření

Policie hodnotí první týden opatření

Fotek: 43
Přidáno: 08.03.2021

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.