Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mladiství na útěku z ústavů kradli v Mohelnici

05. prosince 2023 - 11:21

Zpět na seznam článků

Díky všímavým občanům byli dopadeni

Mladiství na útěku z ústavů kradli v Mohelnici

ilustrační snímek zdroj: archiv

Doposud nevyčíslenou škodu, která ale rozhodně přesáhne 10 tisíc korun, způsobili v neděli ve večerních hodinách tři šestnáctiletí svěřenci výchovných ústavů, kteří byli toho času na útěku. „V Mohelnici si vyhlédli prodejnu nacházející se na ulici Boženy Němcové s úmyslem dostat se dovnitř a něco ukrást. Po společné domluvě rozbili za pomocí dvou betonových kvádrů výlohu, ale byli vyrušeni projíždějícím vozidlem. Proto se rychle z místa vzdálili. Netrvalo dlouho a za několik minut se vrátili tam, kde začali. Otvorem ve výloze se dostali do vnitřních prostor prodejny a začali okamžitě plnit příruční nákupní košíky, do kterých naházeli cigarety, cigaretové papírky, tabák, zapalovače, elektronické cigarety, cigaretové filtry, žvýkačky a stírací losy v doposud neustanovené hodnotě,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová.

Stejným způsobem jako se dostali dovnitř, pak prodejnu rychle opustili. „Díky všímavým občanům, kteří nás kontaktovali na lince 158, se nám podařilo mladíky zadržet nedaleko místa krádeže i s odcizenými věcmi,“ informovala mluvčí.

Všichni byli převezeni na služebnu. „Proběhly zde s nimi nezbytné úkony a skončili v policejních celách. Jedná se o útěkáře, kteří se v době, kdy se nachází mimo ústav, opakovaně dopouští trestné činnosti. V nejbližších hodinách bude zahájeno jejich trestní stíhání pro provinění krádež a poškození cizí věci a budou předáni zpět pracovníkům ústavu. O následném opatření bude rozhodovat soud pro mládež,“ dodala Miluše Zajícová.

Autor: red., pis M. Zajícová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.