Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 27. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací stanice

27.05.2020 - Řidič omylem sešlápl plyn a narazil do budovy čerpací...

Počasí

27.05.2020 - Středa

Teplota: 19 / 6 - PoloJasno

28.05.2020 - Čtvrtek

Teplota: 13 / 7 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Mladý poutník svou stand-up projekcí baví tisíce lidí

10. října 2015 - 13:35

Zpět na seznam článků

Publiku se líbí jeho kousavý humor

Když se dvaadvacetiletý student žurnalistiky a ekonomie Ladislav Zibura vydal z tureckého Edirne na pěší pouť do Jeruzaléma, netušil, co ho čeká. V létě loňského roku pěšky ušel 1400 kilometrů napříč rozpáleným Tureckem a Izraelem na cestě do Jeruzaléma.

V Brně, když chtěl promítat fotografie pro své přátele v kavárně, přihlásilo se mu přes dva tisíce lidí. Publikum baví svým kousavým humorem a podařilo se mu vytvořit zcela nový žánr – cestovatelskou stand-up show. Zkušenosti z poutí do Říma a Jeruzaléma ho naučily, že nejlepší je putovat bez mapy a být odkázaný jen na pomoc místních. „Člověk nemůže poznat zemi lépe, než když ji projde sám a pěšky. Samota ho nutí k tomu, aby se bavil s místními – a zážitky se prostě nemohou rovnat těm, které má při výletu s cestovkou," vysvětluje svou motivaci Zibura.

pozvánka Ladislav Zibura zdroj foto: kino Oko

Přestože se na pouti do Jeruzaléma potýkal s puchýři, několikrát ho napadli psi, málem ho postřelili a trpěl nesnesitelnými vedry, po 40 dnech se mu podařilo do Jeruzaléma dorazit.

Po půl roce od svého návratu se Zibura rozhodl o své zkušenosti veřejně podělit také prostřednictvím projekcí. „Vytvořil jsem facebookovou událost, abych zjistil, jak velkou kavárnu zamluvit. Nakonec se mi přihlásilo přes dva tisíce lidí. A mně nezbylo, než domluvit ten největší prostor – kino Scala s kapacitou pět set lidí. Poprvé jsem ho vyprodal za čtyři dny, podruhé už za čtyři hodiny," dodává mladý dobrodruh.

Šumperským divákům se Zibura představí v kině Oko v pondělí 19. října od 19.30 hodin.

 

Autor: red., K. Navrátil

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.