Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 21. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové talenty“

21.01.2021 - Blues Aperitiv: „Příležitost pro nové bluesové...

Počasí

21.01.2021 - Čtvrtek

Teplota: 4 / 0 - Zataženo

22.01.2021 - Pátek

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Moravské Budějovice vs Draci Šumperk 4:9

19. prosince 2019 - 08:28

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

Moravské Budějovice vs Draci Šumperk 4:9

Draci Šumperk vs. Moravské Budějovice foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Draci i počtvrté v sezóně dokázali ve středu 18. Prosince porazit celek Moravských Budějovic. Tentokrát pak po velmi divokém průběhu zápasu, kdy již v první třetině padlo šest branek. Šumperk ani jednou v zápase nakonec neprohrával, většinu času si držel poklidné vedení. To postupně navyšoval i s přispěním mladičkého útočníka Adama Scheutera, který se pod vítězství podepsal dvěma vstřelenými góly. Do statistik zápasu se nakonec zapsalo všech sedm šumperských odchovanců, kteří do utkání nastoupili. Výborné utkání odehrál i domácí vytáhlý útočník Petr Krutiš, který k jedné trefě přidal hned tři asistence.

V předehrávce 29. kola Šumperk získal plný počet bodů a další utkání odehraje až po Vánocích, a to 28. prosince na svém ledě, proti Žďáru nad Sázavou.

Branky a nahrávky: 8. Kosnar (Procházka, Krutiš), 13. Podlaha (Krutiš, Procházka), 27. Kosnar (Procházka, Krutiš), 48. Krutiš - 7. Vachutka (Milfait), 9. Scheuter (Drtil, Müller), 15. Scheuter (Drtil, Sedlák), 16. Gewiese (Vachutka), 34. Hroch (Spratek, Gewiese), 42. Pokorný (Krejčiřík, Plhal), 50. Milfait (Jaroš, Vachutka), 58. Milfait (Jaroš, Drtil), 59. Antonov (Horký, Scheuter). Rozhodčí: Reich - Musil, Roupec. Vyloučení: 2:7, navíc Brabec (MBU) 10 minut os. trest nesportovní chování a Plhal (SUM) 10 minut os. trest vražení na hrazení. Využití: 1:0. Diváci: 295. Střely na branku: doplníme. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:9.

Moravské Budějovice: Vacek - Půst, Brabec, Bazala, Kruckovyč, Marcinko, Trnka - Podlaha, Špaček, Hovsepjan, Sorger, Stárek, Svoboda, Kosnar, Alexa, Krutiš, Procházka, Molnár

Šumperk: Peksa - Drtil, Sedlák, Gewiese, Kabelka, Řezáč, Plhal - Jaroš, Milfait, Vachutka - Kofroň, Spratek, Hroch - Křejčiřík, Antonov, Pokorný - Horký, Müller, Scheuter

Na oko jednoduché utkání mohlo klidně v konečné podobě nabídnout napínavý souboj až do posledních minut. Tak jak se stalo v předchozích vzájemných zápasech.

Jenže Draci si tentokrát otevřeli proti Moravským Budějovicím brankostroj a nakonec vstřelili domácím plných devět branek, tedy o dvě méně, než v předchozích třech vzájemných soubojích dohromady. Účet otevřel již v 7. minutě Daniel Vachutka, na kterého navázal o dvě minuty později Adam Scheuter. Mezi tyto dvě branky se vklínil se svým střeleckým úspěchem domácí Martin Kosnar. I na druhý gól Draků dokázala ještě Žihadla odpovědět. Ve 13. minutě srovnal Josef Podlaha.

I tentokrát vydržel nerozhodný stav jen chvíli. O dvě minuty později se totiž znovu prosadil mladičký Adam Scheuter a Draci od té chvíle již vedení ze svého držení nepustili. Ještě v úvodní třetině navýšil náskok kapitán Petr Gewiese. O vedení 4:2 se tak kompletně postarali střelci z řad odchovanců šumperského hokeje.

Moravské Budějovice ještě jednou vytáhly zoubky. Ve 27. minutě se podruhé v utkání prosadil Martin Kosnar. Jenže odpověď znovu Draci našli a opět se mezi střelce zapsal hráč, který prošel šumperskou mládežnickou základnou – Daniel Hroch. Když ve 42. minutě navýšil již na 6:3 Dominik Pokorný, začínalo být o osudu zápasu jasno.

Skvělý výkon korunoval domácí útočník Petr Krutiš gólem ve 48. minutě, přičemž tedy navázal na předchozí tři asistence. Do konce utkání ale skórovali již jen hosté. Ještě před vypršením 50. minuty se trefil centr první formace Jan Milfait, který již v závěru, v 58. minutě, zvýšil další trefou na 8:4. Konečný výsledek utkání stanovil o chvíli později ruský útočník Vladimír Antonov.

Draci vyhráli předehrávané utkání 29. kola vysoko 9:4 a potěšili tak své příznivce vysokým vítězstvím.

Řekl po zápase:

trenér Martin Janeček foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Martin Janeček (Draci Pars Šumperk): „Celé utkání jsme ovládali, jen jsme v té velké převaze zapomněli zodpovědně bránit. Takový vánoční zápas, kde si chtějí všichni vstřelit branku. Dnes jsem to bral, ale hned v následujícím utkání to je třeba změnit. Všem fanouškům přeji krásné vánoční svátky a 28. prosince se všichni těšíme na skvělou podporu na domácím zápase!“

Autor: red., Jaroslav Svoboda

Fotogalerie

Draci Šumperk vs. Moravské Budějovice    foto: Věra Václavková - Draci Šumperk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.