Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. května 2022 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu

19.05.2022 - V TFA uspěli hasiči ze stanic v Olomouci a v Zábřehu -...

Počasí

20.05.2022 - Pátek

Teplota: 27 / 11 - SkoroJasno

21.05.2022 - Sobota

Teplota: 20 / 14 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Moravské divadlo se vrátí na Výstaviště Flora

07. května 2022 - 17:59

Zpět na seznam článků

Spolu s divadlem na Šantovce uvede zajímavé hosty

Moravské divadlo se vrátí na Výstaviště Flora

Římská Lukrécie zdroj foto: MDO

Konec divadelní sezony a nástup léta oslaví olomoučtí divadelníci opět pod širým nebem. Moravské divadlo Olomouc a Divadlo na Šantovce se spojili a vytvořili společnou letní scénu. Cílem obou divadel je oživit kulturní a společenský život.

Bohatý program se skládá z činoherních a hudebních představení, ale i zajímavých hostů a doprovodných akcí. Kromě umělců Moravského divadla uvidíme v červnu také herce z pražského Divadla na Zábradlí, Komorního divadla Kalich a k tomu hosty z Ostravy, Bratislavy či Krakova. „Letní scénou v areálu Výstaviště Flora ve Smetanových sadech chceme divákům vynahradit covidové a jiné útrapy, které nás provázely během celé divadelní sezóny. Jsme rádi, že mimo osvědčených titulů z našeho repertoáru se diváci mohou těšit na celou řadu prestižních souborů a titulů,“ uvedl Richard Juan Rozkovec.

Šikmý kostel zdroj foto: MDO

„Rozhodli jsme se pro tuto společnou iniciativu, abychom po náročném covidovém období zase rozhýbali společenský život. Připravili jsme pestrou programovou nabídku, vedle domácích souborů přivítáme na scéně pod širým nebem divadla z Prahy, Ostravy či Bratislavy. Divákům v Olomouckém kraji chceme nabídnout skutečně mimořádný kulturní zážitek,“ doplnil ředitel Divadla na Šantovce Petr Hlávka.

Loňský bohatý program v areálu Samba na Výstavišti Flora uzavřel beznadějně vyprodaný večer ve stylu stand-up comedy. A právě stand-up komici stylově zahájí letošní programovou nabídku.

V neděli 5. června se diváci mohou těšit na večer plný nekorektního humoru v podání členů činohry Moravského divadla Romana Vencla a Jana Ťoupalíka a kouzelníka Karla Pomahače. „Naše stand-up skupina Děláme to ve třech vznikla tak nějak samovolně v roce 2018. Absolvovali jsme už na čtyřicet vystoupení po celé republice a pořád nás to spolu baví, což je snad poznat i na jevišti. Nemůžeme se dočkat, až zase budeme stát před domácím olomouckým publikem, pro které jsme si připravili zbrusu nový program plný humoru a zábavy na hraně dobrého vkusu. Kromě nás tří vystoupí také speciální host, kterým bude známý olomoucký influencer Daneček,“ popsal za skupinu Roman Vencl.

Děláme to ve třech zdroj foto: MDO

Ve znamení dobré zábavy budou i další představení, která Moravské divadlo v areálu výstaviště uvede. Populární muzikál Noc na Karlštejně zdobí repertoár už téměř deset let, komedie Sluha dvou pánů má na kontě sto třicet úspěšných repríz a magickou stovku představení hravě překonala také další komedie Když se zhasne, kterou navíc v červnu uvedeme v exkluzivním obsazení. „V roli Niny se jako speciální a milý host představí oblíbená filmová herečka Michaela Kuklová,“ upozornil šéf činohry Roman Vencl. Velkou dávku humoru slibuje i francouzská komedie Jméno a nové nastudování Gogolovy komediální klasiky Revizor v režii Jany Paulové. Diváci by si neměli nechat ujít ani adaptaci poetického příběhu Bohumila Hrabala Postřižiny. Inscenace s Vendulou Novákovou v roli upovídaného strýce Pepina zažije pod širým nebem derniéru.

Revizor zdroj foto: MDO

Vedle umělců Moravského divadla se na Výstavišti Flora představí také hosté z pražských a ostravských divadel. Divadlo na Zábradlí přijede s inscenací Zlatá pláž, pod kterou je podepsaný tvůrce populárních seriálů MOST! a Okresní přebor Jan Prušinovský. V hlavních rolích se představí Jana Plodková, Petr Čtvrtníček nebo Jiří Vyorálek. Zvučná jména najdeme i v hereckém obsazení inscenace Komorního divadla Kalich s názvem Sex noci svatojánské. V komedii podle Woodyho Allena účinkují Václav Kopta, Barbora Munzarová či Jaromír Meduna. V situační komedii s prvky hororu Lov na losa pak hrají mj. Saša Rašilov a Marek Daniel.

Dva měsíce po premiéře v Divadle Petra Bezruče budou mít olomoučtí diváci příležitost užít si adaptaci románu Karin Lednické Šikmý kostel na open-air scéně. „Převést první díl Šikmého kostela Karin Lednické na jeviště a k tomu ve zkratce dovyprávět celý příběh ztraceného města mi zprvu přišlo jako nemožná věc. Po mnoha schůzkách, zkouškách i dalších spletitých útrapách se ale stal zázrak a Bezruči odehráli premiéru. Na pokraji vysílení, na pokraji možného. Karviná nám nic nedala zadarmo, inscenace Šikmého kostela ale existuje, zrodila se. A proto dojděte za Barborou a Julkou, za Fany a Barkou, za Jurkem, Tomkem i Ludvíkem, mají toho hodně na srdci k vyprávění,“ pozvala režisérka Janka Ryšánek Schmiedtová.

Do Olomouce zavítají také zahraniční soubory. Věhlasný krakovský KTO Teatr uvede inscenaci uměleckého šéfa souboru Jerzyho Zońa s názvem Peregrinus. Vizuálně vytříbená podívaná inspirovaná dílem anglického básníka a dramatika T. S. Eliota zavítala od své premiéry do Montrealu, Soulu, New Yorku či Londýna. Slovenská herecká legenda Božidara Turzonovová se představí v komedii Riaditeľky zemegule, se kterou do Olomouce přijede bratislavské divadlo GUnaGU.

Na své si přijdou i příznivci klasické hudby. Olomoucký soubor Ensemble Damian spolu s pražskou divadelní společností Geisslers Hofcomoedianten a chlapeckým pěveckým sborem Bruncvík uvedou představení Římská Lukrécie, které bude zároveň zahájením festivalu Baroko 2022 „Jde o neobarokní muzikál o posledních dnech římského království. Údajné zneužití manželky vysokého důstojníka se stane záminkou pro svržení vládnoucí dynastie,“ přiblížil za Ensemble Damian vedoucí souboru Tomáš Hanzlík.

A když už jsme u hudby, nebudou v červnové nabídce chybět ani koncerty. Folková legenda Nezmaři působí na hudební scéně už více než čtyři dekády a stále patří mezi nejlepší vokální skupiny u nás. Přesvědčí o tom i posluchače na Výstavišti Flora. Nové EP pak pokřtí a hudební show plnou energie k tomu přidá členka činohry Moravského divadla a skvělá zpěvačka Natálie Tichánková se skupinou 4GOOD. „Speciálním hostem koncertu a zároveň kmotrem EP bude čtyřnásobný slovenský Zlatý slavík a vítěz slovenské Superstar Peter Cmorik,“ upozornila Tichánková

Stejně jako v loňském roce bude pro diváky přichystaný doprovodný program. „Plánujeme dramaturgické úvody před představeními hostujících divadel a před derniérou Postřižin a také besedu po představení Revizor. Na sobotu 18. června chystáme den plný zábavy pro děti. Kromě pohádkového představení Sněhová královna bude součástí programu i výtvarná dílna a malování na obličej. Před každým představením pak bude pro návštěvníky k dispozici fotokoutek a také airbrush,“ uvedla za Ateliér MDO Jana Posníková.

Vstupenky na jednotlivá představení jsou od středy 4. května v prodeji v pokladně Moravského divadla. Na vybrané tituly budou k dispozici také cenově zvýhodněné balíčky.

Autor: red., Richard Juan Rozkovec - zdroj foto: MDO

Fotogalerie

Římská Lukrécie       zdroj foto: MDO
Sluha dvou pánů  zdroj foto: MDO
Jméno       zdroj foto: MDO
Královny         zdroj foto: MDO
Lov na losa  zdroj foto: MDOSex noci svatojánské   zdroj foto: MDO
Sněhová královna        zdroj foto: MDO
Zlatá pláž  zdroj foto: MDO
Peregrinus   zdroj foto: MDO
Natálie Tichánková, 4GOOD  zdroj foto: MDO

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kapela Jelen v Šumperku

Kapela Jelen v Šumperku

Fotek: 67
Přidáno: 23.04.2022

Princezky a princezny v silničním muzeu

Princezky a princezny v silničním muzeu

Fotek: 39
Přidáno: 15.04.2022

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Velikonoce na Zámečku ve Vikýřovicích

Fotek: 68
Přidáno: 11.04.2022

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.