Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení stovky darovaných stromků

05.12.2023 - Lesníci začínají rozvážet do dětských zařízení...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Moudrost traumatu

01. prosince 2022 - 17:34

Zpět na seznam článků

Šumperské Oko promítne oceňovaný snímek

Moudrost traumatu

Moudrost traumatu zdroj foto: kino Oko

Proč se z úzkostí, depresí a jiných duševních obtíží stala epidemie? Proč je stále více lidí závislých na návykových látkách, na práci, na hraní, na mobilu, na sociálních sítích? Proč nás trápí autoimunitní onemocnění?

Celosvětově uznávaný lékař, terapeut a autor řady bestsellerů Gabor Maté tyto jevy osvětluje ve filmu Moudrost traumatu. „Trauma je neviditelná síla, která formuje náš život. Formuje to, jak žijeme, jak milujeme a jak dáváme světu smysl. Je to kořen našich nejhlubších ran,“ říká hlavní protagonista filmu Dr. Gabor Maté, kanadský lékař maďarského původu, proslulý odborník na závislosti, trauma, jeho léčení a vývoj osobnosti v dětství. Ve filmu nabízí nový pohled na svět, v němž žijeme, i na nás samotné. Gabor Maté je ale hlavně nesmírně moudrý a laskavý člověk, který se nebojí mluvit o svém vlastním traumatu, stigmatizaci a o svém závislostním chování.

Film uvede Oko v pátek 2. prosince od půl šesté večer.

Po promítání bude beseda s Markétou Černouškovou - terapeutkou v Domě osobního rozvoje Maitrea v Praze, která při práci mimo jiné vychází také z přístupu dr. Gabora Maté Compassionate Inquiry (soucitné dotazování). Bohatou studnicí inspirace je jí cesta uzdravování vlastního vývojového traumatu a zkušenosti, které získala v osobním životě a při práci volební pozorovatelky a politické analytičky v mnoha zemích světa na takřka všech kontinentech.

Autor: red., K. Navrátil, zdroj foto: kino Oko

Fotogalerie

Moudrost traumatu     zdroj foto: kino Oko
pozvánka             zdroj: kino Oko

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.