Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 07. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Starosta a první místostarostka navštívili šumperský hokejový klub

06.12.2019 - Starosta a první místostarostka navštívili šumperský...

Počasí

07.12.2019 - Sobota

Teplota: 1 / -2 - Sníh

08.12.2019 - Neděle

Teplota: 5 / 2 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

„Musel jsem neustále mávat, bolí mě ruka,“ konstatoval prezident Zeman na závěr vizity Olomouckého kraje

16. května 2015 - 15:47

Zpět na seznam článků

Obyvatelé Velkých Losin a Šumperka vítali hlavu státu

„Musel jsem neustále mávat, bolí mě ruka,“ konstatoval prezident Zeman na závěr vizity Olomouckého kraje

prezident Miloš Zeman v Šumperku foto: sumpersko.net

Třídenní návštěva prezidenta republiky Miloše Zemana v Olomouckém kraji vyvrcholila v pátek 15. května ve Velkých Losinách a v Šumperku. Na obou místech se první muž země setkal s veřejností. Lidé mu převážně vyjadřovali podporu.

Ve Velkých Losinách se hlava státu zajímala o budování termálního parku a pohovořila s vedením lázní, potom také se zaměstnanci i pacienty. Lidé chtěli vědět například to, zda bude Zeman na konci volebního období znovu kandidovat. „Rozhodnu se až rok před vypršením mandátu. Ani bývalý prognostik nedokáže předpovědět, jaké faktory v budoucnu ovlivní rozhodnutí,“ odpověděl politik.

prezident Miloš Zeman při návštěvě Olomouckého kraje foto: sumpersko.net

Na cestě po Olomouckém kraji Zemana doprovázel hejtman Jiří Rozbořil. „Jsem rád, že prezident dodržel slib daný při loňské návštěvě a vrátil se. Tentokrát se zajímal především o severní část regionu, která se potýká s množstvím problémů. Tři dny na cestách s hlavou státu byly užitečné. Hodně věcí jsme poznali a vyhodnotili,“ řekl hejtman.

hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil foto: sumpersko.net

Mítinky byly hojně navštěvovány. Hovořilo se na nich o nezaměstnanosti, někteří podnikatelé si naopak stěžovali na nedostatek kvalifikované pracovní síly. Dalším tématem byla dopravní dostupnost Jesenicka, odříznutého horami od zbytku kraje. Prezident se dozvěděl o problémech jesenické nemocnice, která je spádová pro čtyřicet tisíc obyvatel a ocitla se ve finanční tísni. Hejtman Rozbořil ujistil, že krajské zastupitelstvo má zájem zachovat v regionu zdravotní péči.

mítink v Šumperku foto:sumpersko.net

Na přetřes přišly i církevní restituce, cestovní ruch, lázeňství, obnova těžby zlata ve Zlatých Horách či vylidňování regionu zapříčiněné odchodem kvalifikovaných lidí. „S panem prezidentem jsme se shodli v otázce potřebnosti zřizování hospiců. Diskutovali jsme také vybudování kanálu Dunaj-Odra-Labe,“ přiblížil hejtman.

FOTOGALERIE: Prezident Miloš Zeman na Šumpersku

Prezident Zeman si zájem veřejnosti o svou osobu užíval a pochvaloval. „V Jeseníku přišly dva tisíce lidí. V Šumperku tisícovka, což zřejmě bylo dáno tím, že mítink se konal v poledním čase. Dočkal jsem se přátelského přijetí. Kde jsem se objevil, tam jsem musel neustále mávat, bolí mě z toho ruka,“ svěřil se představitel země na závěr návštěvy.

mítink v Šumperku foto:sumpersko.net

Vyjádřil se také k ekonomické krizi, která prý už skončila. „Data tomu nasvědčují. Na místě je opatrný optimismus,“ soudí hlava státu.

před zahájením tiskové konference v Šumperku foto: sumpersko.net

Na tiskové konferenci uspořádané na závěr cesty v Šumperku si Zeman pochvaloval, že během třídenní návštěvy se ani jednou nikdo nezeptal na Ferdinanda Peroutku. „Článek Hitler je gentleman byl publikován ve třicátých letech, viděl jsem ho na vlastní oči. Pokud nebude nalezen do konce června, jsem ochoten vypsat na něj odměnu. Článek jsem četl, proto musí existovat a jednoho dne se i objeví,“ vyjádřil přesvědčení.

prezident Miloš Zeman po tiskové konferenci v Šumperku foto:sumpersko.net

Návštěvu prezident zahájil ve středu 13. května na krajském úřadě v Olomouci, kde ho přivítal hejtman Rozbořil. „Po společném jednání hovořil se členy zastupitelstva kraje a nově zvolenými starosty obcí například o tunelu pod Červenohorským sedlem či o zadluženosti kraje. Diskutoval také s řediteli příspěvkových organizací Olomouckého kraje a zástupci odborů. Podepsal se do pamětní knihy kraje,“ přiblížil Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Autor: red., V. Krejčí, foto: sumpersko.net

Fotogalerie

prezident Miloš Zeman v Šumperku    foto: sumpersko.net

Související články

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.