Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 17. května 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody

17.05.2021 - Pevnost poznání ve znamení ochrany přírody - Květnová...

Počasí

17.05.2021 - Pondělí

Teplota: 13 / 10 - obcasny-Déšť

18.05.2021 - Úterý

Teplota: 16 / 9 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

15. dubna 2021 - 11:18

Zpět na seznam článků

Vypověděl, že slyšel v hlavě hlasy napovídající mu, aby zabil otce

Muž na Jesenicku chtěl zavraždit otce

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Kriminalisté odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání dvaatřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu.

V pondělí 12. dubna o půl druhé v noci vyjížděli policisté k fyzické potyčce mezi otcem a synem v obci na Jesenicku. „Dvaatřicetiletý syn v dílně zaútočil na svého sedmapadesátiletého otce. Několikrát ho udeřil kovovým nářadím do hlavy. Otec se dal před synem na útěk, ale agresor jej dostihl a v útoku pokračoval,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman.

Napadenému muži se podařilo doběhnout až před sousední dům. „Podezřelý hluk zaslechl soused, který útočníka okřikl a běžel napadenému na pomoc. Útočník mezitím v napadání přestal a utekl,“ informoval mluvčí.

Přivolaní policisté agresora vzápětí vypátrali a zadrželi. „Napadený muž byl se zraněním ihned převezen do nemocnice v Jeseníku. Jeseničtí kriminalisté přivolali na místo krajské kolegy, kteří si případ převzali. Následně provedli podrobné ohledání místa činu a zajištění stop. Obviněný muž kriminalistům vypověděl, že slyšel v hlavě hlasy napovídající mu, aby zabil otce a pokud to neudělá, sám zemře. Muž se po činu podrobil orientační dechové zkoušce na alkohol i testu na přítomnost jiných návykových látek. Obě zkoušky neprokázaly, že by byl pod vlivem alkoholu či drog,“ sdělil Libor Hejtman.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soud akceptoval a poslal jej do vazby. „Muž nebyl v minulosti trestně stíhán. Nyní mu hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu trest odnětí svobody na deset až osmnáct let,“ upřesnil policejní mluvčí.

Autor: red., pis., L. Hejtman

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.