Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 27. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Náboje byly schované za střešním trámem

27.07.2021 - Náboje byly schované za střešním trámem - Nálezce je...

Počasí

27.07.2021 - Úterý

Teplota: 26 / 17 - Oblačno

28.07.2021 - Středa

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Muž po napadení zemřel poblíž šumperského autobusového nádraží

19. července 2021 - 11:38

Zpět na seznam článků

Mladistvý pachatel skončil ve vazbě

Muž po napadení zemřel poblíž šumperského autobusového nádraží

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání mladistvého pro provinění těžké ublížení na zdraví.

V pátek 9. července přijala policie oznámení o nalezení muže bez známek života v blízkosti autobusového nádraží v Šumperku. „Šumperští kriminalisté provedli ohledání místa, zajistili stopy a tělo pětapadesátiletého muže poslali na soudní pitvu. Ta prokázala, že muž zemřel na následky zranění způsobené cizí osobou,“ uvedl tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje Libor Hejtman v pondělí 19. července.

Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po útočníkovi a případ předali krajským kriminalistům. „Na základě zjištěných skutečností a podrobného šetření se kriminalistům podařilo ustanovit podezřelou osobu z činu. Ve čtvrtek 15. července zadrželi mladistvou osobu a následně ji obvinili ze spáchání provinění těžké ublížení na zdraví a krádeže,“ informoval mluvčí, který upřesnil: „Mladistvý je obviněný, že ve čtvrtek 8. července v nočních hodinách v Šumperku fyzicky napadl dva muže bez domova a jednoho z nich navíc okradl o mobilní telefon, cigarety a menší hotovost. Jeden z poškozených, pětapadesátiletý muž na následky zranění zemřel.“

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí mladistvého do vazby, který soud akceptoval a poslal jej do vazby. „Vzhledem k tomu, že z činu je obviněný mladistvý, hrozí mu za provinění poloviční trestní sazba, tedy trest odnětí svobody na čtyři až osm let (dle trestního zákoníku osm – šestnáct let). Z důvodu, že se jedná o mladistvou osobu, nebudeme k případu poskytovat podrobnější informace,“ dodal policejní mluvčí.

Autor: red., pis., L. Hejtman

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.