Nemocnice Šumperk - lékárna
Betlémy
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 19. prosince 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové

19.12.2018 - Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové -...

Počasí

Zataženo

19.12.2018 - Středa

Teplota: 2 / -2 - Zataženo

obcasny-Déšť

20.12.2018 - Čtvrtek

Teplota: 1 / -4 - obcasny-Déšť

Nemocnice Šumperk

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřehu

09. července 2018 - 11:06

Zpět na seznam článků

Skončil ve vazbě

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřehu

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřeh zdroj foto: PČR

Pobytem v policejní cele a obviněním ze spáchání přečinu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání skončila v pondělí 2. července nad ránem touha třiačtyřicetiletého muže po projížďce ulicemi Zábřehu.

Z dosavadního šetření policie vyplynulo, že muž nejprve okolo třetí hodiny ráno násilně vnikl do vozidla Škoda Pick-up zaparkovaného na ulici 28. října. „Po poškození spínací skříně a neúspěšném pokusu o nastartování vozidla, si odnesl alespoň hever,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

V „prohlídce“ města pak pokračoval směrem k areálu uhelných skladů. „Zde si k vyjížďce vyhlédl odemčenou multikáru. Ani s touto se mu však přes veškerou snahu nepodařilo odjet,“ informovala mluvčí.

Úspěšnější byl až po nastoupení do neuzamčeného kolového rypadla značky K 406 Warynski. „Pomocí klíče ponechaného v zapalování nastartoval. Se strojem pak z areálu vyjel uzavřenou a uzamčenou vjezdovou bránou. Jeho jízda skončila až na ulici Spojovací, kde ho zastavila a kontrolovala hlídka Městské policie Zábřeh. Na nestandardní průjezd pracovního stroje bránou strážníky upozornil občan, kterého probudil hluk připomínající mačkání plechů,“ sdělila Jiřina Vybíhalová.

Zábřeh - poškozená brána areálu zdroj foto: PČR

Muž se ke svému protiprávnímu jednání doznal. „Přivolaným policistům se snažil vysvětlit, že se chtěl jen projet po Zábřehu. Žádné z vozidel údajně neměl v úmyslu odcizit,“ uvedla policejní mluvčí, která upřesnila: „Za volantem navíc neměl co dělat. Za jeho předchozí trestnou činnost mu byl totiž rozsudkem Okresního soudu v Šumperku uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do června roku 2026.

Přesná výše škody, kterou pachatel svým jednáním způsobil, je předmětem dalšího šetření. „Obviněný je stíhán vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí Vybíhalová.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřeh   zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové

Zraněním řidiče skončila dopravní nehoda u Hrabové

Řidička chybovala při výjezdu z vedlejší komunikace

Řidič v Libivé narazil do vstupní brány domu

Řidič v Libivé narazil do vstupní brány domu

Kýchnutí za sto sedmdesát tisíc korun

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.