Nemocnice Šumperk - lékárna
MFF 2018
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. července 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem do domu

20.07.2018 - Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem...

Počasí

Přeháňky-Déšť

20.07.2018 - Pátek

Teplota: 26 / 15 - Přeháňky-Déšť

Zataženo

21.07.2018 - Sobota

Teplota: 29 / 13 - Zataženo

Nemocnice Šumperk - lékárna

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřehu

09. července 2018 - 11:06

Zpět na seznam článků

Skončil ve vazbě

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřehu

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřeh zdroj foto: PČR

Pobytem v policejní cele a obviněním ze spáchání přečinu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání skončila v pondělí 2. července nad ránem touha třiačtyřicetiletého muže po projížďce ulicemi Zábřehu.

Z dosavadního šetření policie vyplynulo, že muž nejprve okolo třetí hodiny ráno násilně vnikl do vozidla Škoda Pick-up zaparkovaného na ulici 28. října. „Po poškození spínací skříně a neúspěšném pokusu o nastartování vozidla, si odnesl alespoň hever,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

V „prohlídce“ města pak pokračoval směrem k areálu uhelných skladů. „Zde si k vyjížďce vyhlédl odemčenou multikáru. Ani s touto se mu však přes veškerou snahu nepodařilo odjet,“ informovala mluvčí.

Úspěšnější byl až po nastoupení do neuzamčeného kolového rypadla značky K 406 Warynski. „Pomocí klíče ponechaného v zapalování nastartoval. Se strojem pak z areálu vyjel uzavřenou a uzamčenou vjezdovou bránou. Jeho jízda skončila až na ulici Spojovací, kde ho zastavila a kontrolovala hlídka Městské policie Zábřeh. Na nestandardní průjezd pracovního stroje bránou strážníky upozornil občan, kterého probudil hluk připomínající mačkání plechů,“ sdělila Jiřina Vybíhalová.

Zábřeh - poškozená brána areálu zdroj foto: PČR

Muž se ke svému protiprávnímu jednání doznal. „Přivolaným policistům se snažil vysvětlit, že se chtěl jen projet po Zábřehu. Žádné z vozidel údajně neměl v úmyslu odcizit,“ uvedla policejní mluvčí, která upřesnila: „Za volantem navíc neměl co dělat. Za jeho předchozí trestnou činnost mu byl totiž rozsudkem Okresního soudu v Šumperku uložen mimo jiné trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to s platností až do června roku 2026.

Přesná výše škody, kterou pachatel svým jednáním způsobil, je předmětem dalšího šetření. „Obviněný je stíhán vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení mu podle trestního zákoníku hrozí mimo jiné až dvouletý trest odnětí svobody,“ doplnila mluvčí Vybíhalová.

Autor: red., pis. zdroj foto: PČR

Fotogalerie

Muž ukradl kolové rypadlo a projížděl se ulicemi Zábřeh   zdroj foto: PČR

Další články z rubriky

Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem do domu

Řidičova rychlá jízda obcí Řepová skončila nárazem do domu

Při dopravní nehodě byli zraněni dva lidé

Do Olomouckého kraje přijel unikátní historický vlak

Do Olomouckého kraje přijel unikátní historický vlak

Přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.