Úterý 05. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

04.12.2023 - Opilá řidička narazila do údržbového vozu - Kolize se...

Počasí

05.12.2023 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Sníh

06.12.2023 - Středa

Teplota: 0 / -2 - Oblačno

Muž ze Šumperska přišel o téměř milion dvě stě tisíc korun

21. listopadu 2023 - 12:47

Zpět na seznam článků

Stal se další obětí internetového podvodu

Muž ze Šumperska přišel o téměř milion dvě stě tisíc korun

ilustrační snímek zdroj: archiv

Minulý týden se na šumperské policisty obrátil muž ve středních letech s tím, že byl podveden. Po vyslechnutí si všech okolností bylo policistům jasné, že se oznamovatel stal obětí internetového podvodu.

Během října mu přišel na mysl nápad, že by mohl investovat peníze do akcií společnosti ČEZ. „Na internetu si na webovém prohlížeči zadal klíčové slovo související s investováním a jeden z nabízených odkazů otevřel. Stránky se mu zdály věrohodné, proto moc neváhal a s odhodláním pokračoval dál. Aby se mohl pustit do nákupu akcií, musel vyplnit kolonky, jako jsou jméno, příjmení, telefonní číslo a email,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Miluše Zajícová, která upřesnila: „Netrvalo dlouho, ozval se mu finanční makléř, který se mu zdál důvěryhodný a udělal mu výhodnou nabídku. Poslal mu odkaz, přes který se zaregistroval a založil si účet u investiční společnosti.“

Poté dál spolu komunikovali a s vidinou rychlého zisku, který mu makléř zaručoval, si do svého notebooku nainstaloval aplikaci pro vzdálený přístup pro snadnější a jednodušší komunikaci se svým poradcem. „Přihlásil se do internetového bankovnictví a neznámý pachatel provedl s jeho svolením čtyři odchozí platby na dva zahraniční účty v celkové částce necelých jeden milion dvě stě tisíc korun. Do svého zařízení si poškozený nainstaloval ještě další doporučené aplikace. Neznámý bankéř emailem zaslal poškozenému zprávu, aby mohl získat svůj zisk ve výši 98 922 USD, tak musí zaslat dalších 10 881 USD,“ sdělila policejní mluvčí.

Během této komunikace poškozený zjistil, že společnost, u níž investoval, již byla přejmenována. „To v něm vzbudilo podezření a požadoval vrátit nazpět své peníze. Po snaze získat zpět investice, komunikace ze strany neznámého pachatele ustala. Poškozený o peníze bohužel přišel a je velmi nepravděpodobné, že je získá zpět. Oznámený případ prověřujeme pro trestný čin podvod,“ dodala Miluše Zajícová.

Autor: red., pis M. Zajícová

Fotogalerie

ilustrační snímek              zdroj: archiv

Další články z rubriky

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

Opilá řidička narazila do údržbového vozu

Kolize se naštěstí obešla bez zranění

FOTO: Náročný víkend hasičů v kraji

FOTO: Náročný víkend hasičů v kraji

Kvůli sněhu a závějím vyjeli k téměř padesáti událostem

Unikátní výstava ptactva v Olomouckém kraji

Unikátní výstava ptactva v Olomouckém kraji

Prohlédnout si můžete v budově Ornitologické stanice v Přerově

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.