Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Může být na DŽEMU ticho? Ano! Poprvé se na něm představí Silent disco

15. září 2012 - 10:54

Zpět na seznam článků

Džemfest uspořádá taneční párty v naprostém tichu

Může být na DŽEMU ticho? Ano! Poprvé se na něm představí Silent disco

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Naprostou novinku v oblasti taneční zábavy představí festival Džemfest. Právě na šumperském festivalu se vůbec poprvé na severní Moravě představí fenomén Silent Disco, tedy Tichá diskotéka. Jde o světový hit, který si v České republice mohli vyzkoušet zatím tanečníci v několika vybraných sálech a na festivalu Rock for people. Silent Disco je párty, při které jsou tanečníci vybavení bezdrátovými dvoukanálovými sluchátky a mohou si tak vybírat hudbu pro své kreace.

dzemfest-logo1Džemfest je multižánrový kulturní festival primárně zaměřený na hudební fanoušky ve věku 18-40 let, Ale věrnými fanoušky jsou i starší věkové kategorie. Během uplynulých dvanácti let se přehlídka proměnila z malého studentského happeningu na prestižní akci s pravidelnou přízní veřejnosti. Největším „bohatstvím“ Džemfestu je právě věrné a početné publikum, v loňském roce byl festival opět vyprodán.

Džem a jeho diváci

Organizátoři Džemu se každým rokem snaží překvapovat a přicházet s něčím novým. V letošním roce nabídnou diskotéku v naprostém tichu.

Silent Disco je párty, při které jsou tanečníci vybavení bezdrátovými dvoukanálovými sluchátky a mohou si tak vybírat hudbu pro své kreace. Tento nevšední zážitek si mohou vyzkoušet na vlastní kůži návštěvníci festivalu Džemfest v pátek 19. října v šumperském Domě kultury. O hudební produkci se postarají dva žánrově odlišní dýdžejové. „Když nebudete chtít zrovna tančit, sundáte sluchátka a nebude vás rušit hlasitá hudba, a tak si třeba v klidu popovídáte s přáteli,“ představuje výhody silent diska pořadatel Džemfestu Ondřej Polák. Silent Disco slaví ve světě úspěch hlavně kvůli žánrové pestrosti. „Na jednom kanále sluchátek máte třeba rokenrol ze sedmdesátých let a na druhém hiphop. A když už jste unavení a sundáte si sluchátka, čeká vás neuvěřitelný pohled, v naprostém tichu tančí desítky lidí,“ popisuje Polák.

Silent Disco si mohou vyzkoušet návštěvníci během konání festivalu Džemfest v klubovně v horním patře domu kultury.  O patro níž ve velkém sále budou zatím koncertovat kapely Mňága a Žďorp, Mandrage, Charlie Straight, Mother´s Angles, VKV a bavič Ruda z Ostravy.

 

 

Autor: red.,dk

Fotogalerie

ilustrační snímek             zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.