Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 25. července 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Dny lidové architektury

25.07.2024 - Dny lidové architektury - Hanácká obec Cholina oživila...

Počasí

25.07.2024 - Čtvrtek

Teplota: 23 / 14 - PoloJasno

26.07.2024 - Pátek

Teplota: 25 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Muzejní silniční noc ve vikýřovickém muzeu bude ve znamení hasičů

05. června 2019 - 14:09

Zpět na seznam článků

Během akce bude na nádvoří muzea silnic ke zhlédnutí historická i současná hasičská technika

Muzejní silniční noc ve vikýřovickém muzeu bude ve znamení hasičů

Muzejní silniční noc ve vikýřovickém muzeu bude ve znamení hasičů - foto hasiči Olomouc zdroj: MSV - Z. Hošák- HZS OLK

Na třetí červnovou sobotu připravilo Muzeum silnic ve Vikýřovicích ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje – územním odborem Šumperk a Okresním sdružením hasičů Šumperk již 6. muzejní silniční noc.

Pro letošní rok bylo zvoleno téma „hasiči a jejich práce a pomoc na cestách a silnicích“.

pozvánka zdroj: MSV

Na návštěvníky čeká opět bohatý program. Vernisáží bude otevřena výstava s názvem „Bližnímu ku pomoci aneb hasiči při likvidaci dopravních nehod a kalamit na našich cestách a silnicích.“ Výstava, jejíž název je částí hasičského slibu z počátku 20. století, je především poctou práci hasičů, kterou na našich cestách  a silnicích v rámci pomoci při likvidaci dopravních  nehod, kalamit apod.

hasiči Praha zdroj foto: MSV - 165.hasicipraha.cz

Připomene, že hasič, ať již profesionální nebo dobrovolný,  musí vykonávat vedle své základní činnosti také řadu dalších profesí. Musí být též například obratným zdravotníkem nebo dřevorubcem, zámečníkem apod. Vždyť právě hasiči bývají  často  při výjezdech k nehodám nebo kalamitám na místě jako první  a k nim se upínají žádosti o pomoc všech postižených.

Výstava představí kolekci modelů hasičské techniky, kterou zapůjčil šumperský sběratel a hasič František Hladík. Modely aut budou doplněny historickou i novější výstrojí a výzbrojí hasičů – helmy, opasky, sekyry, odznaky a další. Nebudou chybět ani sochy a obrazy s patronem hasičů – sv. Floriánem, který bývá znázorňován jako římský voják s nádobou na hašení. Trojrozměrné předměty doplní fotografický materiál ze zásahů. Výstava bude ke zhlédnutí v Muzeu silnic do 12. října.

Velice zajímavé budou i ukázky šumperských příslušníků Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje k vyprošťování zraněných při dopravních nehodách. Zejména při dopravních nehodách je vedle zásahu hasičů důležitá také rychlá první pomoc, proto na muzejní noci bude k vidění i technika a vybavení Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje – územního odboru Šumperk.

Po celou dobu bude možné si prohlédnout všechny stále expozice i aktuální výstavy (Dálnice Praha-Brno-Zlín v obrazech času 1938-1950 a Z historie drátěných těžních lan).

Muzejní silniční noc se koná v sobotu 15. června od šestnácti do dvaadvaceti hodin v areálu Muzea silnic ve Vikýřovicích.

Autor: rede., A. Turková, zdroj foto: MSV

Fotogalerie

Muzejní silniční noc ve vikýřovickém muzeu bude ve znamení hasičů - foto hasiči Olomouc       zdroj: MSV - Z. Hošák- HZS OLK

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Den s Horskou službou III.

Den s Horskou službou III.

Fotek: 72
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou II.

Den s Horskou službou II.

Fotek: 68
Přidáno: 22.07.2024

Den s Horskou službou I.

Den s Horskou službou I.

Fotek: 91
Přidáno: 22.07.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.