Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 24. března 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát miliónů korun.

24.03.2019 - Modernizace přerovského muzea vyšla na dvaapadesát...

Počasí

Počasí se nepodařilo načíst.

Zde je místo pro Vaši reklamu

Muzikanti mají příležitost si zahrát příští rok na Blues Alive

29. října 2018 - 14:41

Zpět na seznam článků

Rozhodne výsledek soutěže Blues Aperitiv 2019!

Muzikanti mají příležitost si zahrát příští rok na Blues Alive

Blues Aperitiv foto: archiv šumpersko.net

Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům organizátor garantuje postup na Blues Alive 2019, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury Šumperk. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách.

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům. „Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku,“ uvedla produkční Michaela Horáková.

Blues Aperitiv foto: archiv šumpersko.net

Termín pro 20. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 9. března od devatenácti hodin. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Blues Aperitiv foto: archiv šumpersko.net

Podmínky zařazení do výběru: Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu horakova@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je 11. ledna 2019.

Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě, další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely. Zaslání demonahrávky je bezpodmínečně nutné pro základní výběr!

Muzikanti mohou poslat buď klasické CD na adresu DK Šumperk a označit obálku heslem „Blues Aperitiv“, nebo demosnímek pošlou mailem jako MP3 (stačí tři ukázky). Možné je také zaslat link na elektronický přehrávač. „Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily. Ze všech přihlášených kapel bude vybráno sedm postupujících plus dva náhradníci. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky,“ upřesnila Horáková.

 
 

Autor: red.,dk - M. Horáková, zdroj foto: archiv šumpersko.net

Fotogalerie

Blues Aperitiv            foto: archiv šumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.