Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Muzikanti máte zájem si zahrát v příštím roce na Blues Alive?

27. prosince 2017 - 09:30

Zpět na seznam článků

Přihlaste se do soutěže Blues Aperitiv 2018!

Muzikanti máte zájem si zahrát v příštím roce na Blues Alive?

Blues Aperitiv 2017 zdroj foto: šumpersko.net

Součástí festivalu Blues Alive se neodlučitelně stala mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům garantuje pořadatel postup na Blues Alive 2018, kde dostanou tradičně příležitost uvítat posluchače koncertem ve foyer Domu kultury. Šanci podívat se na festival získá rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika.

Blues Aperitiv 2017 zdroj foto: šumpersko.net

Vítěz diváckého hlasování rozjede jeden z půlnočních jam sessions, které se odehrávají po šumperských klubech a hospodách. „Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům! Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku,“ uvedl ředitel festivalu Vladimír Rybička.

Vladimír Rybička - ředitel festivalu Blues Alive foto: archiv šumperko.net

Termín pro 19. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 10. března od devatenácti hodin. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu horakova@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je 14. ledna.

Blues Aperitiv 2017 zdroj foto: šumpersko.net

Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii nejlépe v tiskové kvalitě, další informace o kapele a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely.

Zaslání demonahrávky je bezpodmínečně nutné pro základní výběr! Muzikanti mohou poslat buď klasické CD na adresu DK Šumperk a označit obálku heslem „Blues Aperitiv“, nebo demosnímek pošlou mailem jako MP3. Možné je také zaslat link na elektronický přehrávač. „Přihlásit se samozřejmě mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily,“ dodává produkční Michaela Horáková.

Blues Aperitiv 2017 zdroj foto: šumpersko.net

Ze všech přihlášených kapel bude vybráno sedm postupujících a dva náhradníci. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou sestavenou z hudebních publicistů, hudebníků a před diváky.

 
 

Autor: red., d.k., M. Horáková, foto: šumpersko. net - M. Jeřábek

Fotogalerie

Blues Aperitiv 2017                 zdroj foto: šumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.