Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 03. července 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku

03.07.2020 - Pátrání po utonulém vodákovi na Šumpersku - Stále...

Počasí

03.07.2020 - Pátek

Teplota: 22 / 16 - obcasny-Déšť

04.07.2020 - Sobota

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Myslivcem bez zkoušek a přepsání neschopenky

25. října 2019 - 12:12

Zpět na seznam článků

Za padělání veřejné listiny hrozí až tříletý trest odnětí svobody

Myslivcem bez zkoušek a přepsání neschopenky

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští kriminalisté se zabývají okolnostmi, za nichž mělo dojít k padělání veřejné listiny, konkrétně Potvrzení o vykonaných zkouškách z myslivosti, které žadatel ve skutečnosti neabsolvoval.

Podezření z nekalé praktiky vyšlo najevo, když devětatřicetiletý muž ze Šumperska požádal příslušný úřad o vydání loveckého lístku a k žádosti doložil Potvrzení o vykonaných zkouškách z myslivosti, které měl absolvovat v jiném kraji v Čechách. „Z následného prověřování vyplynulo, že se funkcionář tamějšího okresního mysliveckého spolku se s žadatelem na vyhotovení potvrzení předem domluvil, přestože oba věděli, že se žadatel neúčastnil ani přípravného kurzu, ani závěrečných zkoušek. Takto vyhotovené potvrzení pak funkcionář v nestřeženém okamžiku předložil k podpisu ostatním členům zkušební komise,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Kriminalisté na Jesenicku se zabývali obdobným případem.

Podezření ze spáchání přečinů padělání a pozměnění veřejné listiny a podvodu ve stádiu pokusu si vyslechl devětapadesátiletý muž z Jeseníku. „Muž si chtěl v květnu prodloužit svoji nemocenskou. Na V. díle rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti přepsal datum ukončení nemocenské. Lékař určil jako poslední den neschopnosti 21. května. Podezřelý muž však datum přepsal na 27. května,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Tereza Neubauerová.

Tak si chtěl volno prodloužit o šest dnů. „Pokud by odbor OSSZ neodhalil nesrovnalost, byla by muži vyplacena nemocenská dávka ve výši nejméně 5.894 korun,“ upřesnila Neubauerová.

V případě uznání viny hrozí mužům dle trestního zákoníku až tříletý trest odnětí svobody.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.