Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 23. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kopřivnice vs Draci Šumperk 2:1p

23.01.2020 - Kopřivnice vs Draci Šumperk 2:1p - Reportáž ze zápasu

Počasí

23.01.2020 - Čtvrtek

Teplota: 0 / -3 - Oblačno

24.01.2020 - Pátek

Teplota: -1 / -4 - Sníh

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na Colours of Ostrava stánkaři obvykle nedodržovali míry

31. července 2018 - 13:20

Zpět na seznam článků

Z kontrolovaných prodejců více než polovina chybovala

Na Colours of Ostrava stánkaři obvykle nedodržovali míry

ilustrační snímek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce provedla v rámci festivalu Colours of Ostrava devětatřicet kontrol zaměřených na dodržování zákona o ochraně spotřebitele. Nedostatky zjistila ve dvaceti případech, což je více než padesát procent.

Inspektoři se zaměřili na stánky s občerstvením, ovocem a zeleninou, potraviny, kavárny, bary, restaurace, obchodní řetězce, bižuterie a informační středisko. Nedostatky byly zjištěny ve dvaceti případech. „Nejčastěji prodávající porušili zákon o ochraně spotřebitele, kdy v pěti případech použili k vážení výrobků váhu bez platného úředního ověření, ve čtyřech případech nedodrželi deklarovanou míru podaných rozlévaných alkoholických nápojů a rovněž ve čtyřech případech neinformovali v souladu s platnou legislativou o ceně výrobků. Dále tři prodávající prodali mladistvému figurantovi alkoholický nápoj a ve dvou případech nevydali na žádost spotřebitele doklad o zakoupení se všemi stanovenými náležitostmi,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří  Fröhlich.

Česká obchodní inspekce Olomouckého a Moravskoslezského kraje uložila ve dvanácti případech za zjištěné nedostatky pokuty formou příkazů a místě ve výši sedmnáct tisíc korun. „Na pět kusů úředně neověřených měřidel vydala zákaz dalšího prodeje až do zjednání nápravy. V osmi případech jsou zjištěné nedostatky předmětem správního řízení,“ upřesnil mluvčí.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.