Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 17. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nové střední školy na Jesenicku

17.10.2019 - Nové střední školy na Jesenicku - Hejtmanství...

Počasí

17.10.2019 - Čtvrtek

Teplota: 16 / 8 - PoloJasno

18.10.2019 - Pátek

Teplota: 17 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na Džemu uvidíte „Milenky starého kriminálníka“

04. května 2015 - 14:44

Zpět na seznam článků

Byla objevena nová komedie s Vlastou Burianem!

Na Džemu uvidíte „Milenky starého kriminálníka“

pozvánka zdroj: DK Šumperk

Zní to jako aprílový žert, ale je to pravda. Na Džemfestu bude k vidění film s Vlastou Burianem v hlavní roli, který jste nikdy před tím nemohli vidět.

Komedie vznikla v roce 1927, má název Milenky starého kriminálníka a vedle Buriana v ní hraje Jindřich Plachta a tehdejší hvězda evropského formátu Anny Ondráková. „Filmový pás byl slepen po kouscích z torza několika dochovaných kopií. Snímek byl léta rekonstruován a konečně letos na podzim dostaneme příležitost vidět svým způsobem novou komedii s Vlastou Burianem. Bezpochyby jde o jedinečný moment české kinematografie,“ uvedl pořadatel Ondřej Polák.

Milenky starého kriminálníka promítne festival v rámci ČEZ filmové scény v sobotu 24. října v kině Oko od 19.30 hodin. A protože Džemfest je především hudební přehlídka, také filmová projekce se neobejde bez výrazné muzikální stopy.

Neozvučený černobílý film doprovodí improvizací dva brilantní klavíristé pocházející ze Šumperka Zdeněk Dočekal a Jan Horníček. „Jsem rád, že projekci opatří hudbou právě tito dva skvělí muzikanti. Komediální příběh s Vlastou Burianem tak dostane další umělecký rozměr, který umocní dobovou atmosféru filmu,“ míní Kamil Navrátil, ředitel kina Oko, které slavnostní večer spolupořádá.

pozvánka kino Oko

Lístky na Milenky starého kriminálníka jsou již nyní v prodeji v pokladně kina Oko nebo na stránkách kinosumperk.cz. Cena je sto korun, majitelé vstupenky na hlavní hudební večer Džemfestu zaplatí o třicet korun méně. Pohár vína zdarma získá každý, kdo se projekce zúčastní oblečen v prvorepublikovém stylu.

V souvislosti s říjnovou filmovou událostí připravilo Oko překvapení pro pravidelné návštěvníky kina v podobě dobové upoutávky - traileru. Krátký předfilm z roku 1926 s názvem Lupič upozorňuje s vtipem diváky na nutnost zakoupit si lístek na film Milenky starého kriminálníka. Kino Oko jej bude uvádět během jara a léta před vybranými filmy.

Autor: red., d.k.

Fotogalerie

pozvánka                  zdroj: DK Šumperk

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Skřítkova cesta I.

Skřítkova cesta I.

Fotek: 46
Přidáno: 16.10.2019

Skřítkova cesta II.

Skřítkova cesta II.

Fotek: 77
Přidáno: 16.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.