Středa 03. června 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal policejní hlídku

02.06.2020 - Podnapilý cyklista si v Šumperku na pomoc přivolal...

Počasí

03.06.2020 - Středa

Teplota: 21 / 10 - PoloJasno

04.06.2020 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 8 - Bouřky

Na Floře to o víkendu žilo!

20. května 2020 - 08:54

Zpět na seznam článků

Smetanovy sady hostily první letošní Zahradnické trhy

Na Floře to o víkendu žilo!

Na Floře to o víkendu žilo zdroj foto: K. Buchtová

O víkendu proběhly letošní první Zahradnické trhy na Floře, kde si návštěvníci mohli koupit nejen zahradnické výpěstky a potřeby od více než stovky prodejců. Zájem návštěvníků byl opravdu velký. Další Zahradnické trhy se konají tento víkend v okolí pavilonů A a E.

Na Výstavišti Flora Olomouc minulou sobotu a neděli proběhly první letošní Zahradnické trhy, kterých se zúčastnilo přes sto prodejců. Návštěvnici si mohli koupit zahradnické výpěstky, okrasné rostliny a dřeviny, sadbu zeleniny a bylinek, truhlíkové i záhonové květiny, sukulenty a kaktusy nebo třeba exotické masožravé rostliny. Nechyběly ani hobby pomůcky pro všechny vášnivé zahrádkáře a také regionální potraviny. „Zahradnické trhy dopadly na jedničku. Šlo o první letošní akci tohoto typu a návštěvníků přišlo opravdu hodně. Navíc teď je ten správný čas na výsadbu zejména květin, zmrzlíci jsou za námi“, hodnotí trhy garant akce Lukáš Juřica.

Na Floře to o víkendu žilo zdroj foto: K. Buchtová

V pořádání Zahradnických trhů bude Výstaviště Flora pokračovat.

Další se uskuteční již tuto sobotu a neděli 23.-24. května opět od 9 do 17 hod. Vstup je na trhy zdarma. Komu se nehodí další termín, nemusí věšet hlavu. Poslední z jarních Zahradnických trhů proběhnou začátkem června 6.-7. června. „Koronavirová pandemie nám zabránila zrealizovat tolik oblíbenou a nejvíce navštěvovanou jarní výstavu Flora Olomouc. Pořádáním Zahradnických trhů se snažíme alespoň zájemcům z bližšího okolí poskytnout možnost nakoupit si vše potřebné pro své zahrady, zahrádky, terasy či balkóny. Také jsme pořádáním Zahradnických trhů chtěli podpořit prodejce a pěstitele rostlinného materiálu, které citelně zasáhla současná situace,“ upřesňuje vznik akce ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková.

Pořadatelé trhů mysleli na všechna hygienická opatření. Jednotlivé stánky byly rozmístěny v dostatečné vzdálenosti. Každý prodejce měl na svém stánku připravenou dezinfekci a upozornění na dvoumetrové rozestupy. Na několika místech v areálu byla pro návštěvníky připravena dezinfekce rukou, jednorázové rukavice i upozorňující cedule na dodržování potřebných bezpečnostních i hygienických opatření. Vše ještě doplňovalo v pravidelných intervalech se opakující hlášení rozhlasu.

Autor: red., K. Buchtová, zdroj foto: K. Buchtová

Fotogalerie

Na Floře to o víkendu žilo                    zdroj foto: K. Buchtová

Další články z rubriky

Oslaďte si život s vítězem Podnikavé hlavy

Oslaďte si život s vítězem Podnikavé hlavy

Výsledky 11. ročníku tradiční soutěže

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.