Neděle 24. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Z historie kuchyňských pomocníků

24.10.2021 - Z historie kuchyňských pomocníků - Pozvánka do...

Počasí

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 9 / 0 - SkoroJasno

25.10.2021 - Pondělí

Teplota: 11 / 4 - Jasno

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm

22. září 2021 - 19:19

Zpět na seznam článků

Slavnostní zahájení proběhne na stadionu Sigma Olomouc

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm zdroj foto: OLK

Olomoucký kraj společně s Českým olympijským výborem přiblížil další podrobnosti Olympiády dětí a mládeže (ODM), která se v našem regionu uskuteční v červnu 2022. Představil se například hotový maskot, a kromě něj i ambasador akce, kterým je šermíř Jakub Jurka. „Maskotem her je orel vyvedený v barvách kraje a držící vlajku České republiky. Původně se hry měly konat už letos, kvůli epidemii covid-19 ale byly odložené právě na příští rok,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sportu. 

Her se zúčastní tisíce mladých sportovců a kromě Olomouce budou probíhat také v dalších městech Olomouckého kraje. „Půjde o Prostějov, Přerov, Uničov, Kojetín a Velkou Bystřici, které se staly partnerskými městy akce,“ upřesnil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm zdroj foto: OLK

Právě aktivní podpora mladých sportovců je zásadní i pro zakladatele a spoluorganizátory ODM Český olympijský výbor. „Olympiádu dětí a mládeže vnímáme hlavně jako akci, která motivuje mládež zůstat u sportu a zlepšovat se v něm, což je v této době zásadní,“  říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval a dodává: „Olomoucký kraj připravuje ty nejlepší podmínky na svých sportovištích a i díky tomu se na ODM vrací kanoistika a nově se představí šerm.“

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm zdroj foto: OLK

Ambasadorem akce je Jakub Jurka, šermíř a úspěšný účastník olympijských her v Tokiu. „Osobně mám velkou radost, že nově bude jednou ze sportovních disciplín právě šerm a budu hrdým ambasadorem ODM,“ svěřil se šermíř Jurka.

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm zdroj foto: OLK

V Olomouckém kraji poměří závodníci síly v celkem dvaceti sportech na čtyřiatřiceti sportovištích. „Olympiáda dětí a mládeže existuje od roku 2003 a za tu dobu se jí zúčastnilo téměř 40 tisíc mladých sportovců a sportovkyň. Kromě životního zážitku a skvělých sportovních výkonů předává i olympijské hodnoty jako je respekt k soupeři, přátelství či zásady fair play. Těší nás, že Olomoucký kraj se ujímá pořadatelství letní ODM už podruhé v její historii a opět se rozhodl zorganizovat zahajovací ceremoniál na výjimečném místě - ligovém fotbalovém stadionu Sigmy Olomouc. Věříme, že velkorysý prostor stadionu uspokojí všechny zájemce o slavnostní zahájení,“ dodává místopředseda Českého olympijského výboru Filip Šuman.

Autor: red., E. Knajblová, zdroj foto: OLK

Fotogalerie

Na Olympiádě dětí a mládeže v kraji bude poprvé šerm    zdroj foto: OLK

Související články

Další články z rubriky

Hrůzostrašná show v Pevnosti poznání

Hrůzostrašná show v Pevnosti poznání

Strašidla, duchové i upíři to rozjedou

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

Na táborovém soustředění v Hněvkově na Zábřežsku

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.