Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. června 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl štěstí a narozeniny bude slavit dvakrát v roce!

18.06.2018 - Motorkář, kterého přehlédla řidička u Sobotína, měl...

Počasí

Přeháňky-Déšť

19.06.2018 - Úterý

Teplota: 27 / 13 - Přeháňky-Déšť

Přeháňky-Déšť

20.06.2018 - Středa

Teplota: 26 / 15 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na adventních trzích v Evropě kontrolujte cenu i původ zboží

30. listopadu 2017 - 10:18

Zpět na seznam článků

Lidé by si měli dát pozor i na kapsáře

Na adventních trzích v Evropě kontrolujte cenu i původ zboží

Na adventních trzích v Evropě kontrolujte cenu i původ zboží zdroj foto: čoi

Otevřené hranice Evropy umožňují snadno vyjet na adventní trhy hlavně v sousedních zemích. Kde je radno mít se na pozoru před triky stánkařů a kde hrozí předražení nákupu, uvádí síť Evropských spotřebitelských center zřizovaná Evropskou komisí a členskými státy.

I dlouhodobá zjištění České obchodní inspekce ukazují, že stánkový prodej patří mezi oblasti, kde se zvýšená pozornost spotřebitelů může vyplatit. „Platí to i pro adventní trhy v sousedních zemích, kde je dobré zjistit si cenu nápojů, datum spotřeby, ale i původ u zboží označeného jako ručně vyráběné, a to např. i v Německu,“ říká Ondřej Tichota z Evropského spotřebitelského centra, které působí při České obchodní inspekci.

Spotřebitelské rady sítě Evropských spotřebitelských center pro nákupy na německých, rakouských, polských a slovenských adventních trzích jsou následující:

doporučení ESC zdroj:čoi

Lidé by si měli dát pozor i na kapsáře. „Německá policie kvůli tomu v minulosti vydala i doporučení, jak si své věci zajistit. Podle nich je dobré nosit peněženku ve vnitřní kapse bundy nebo kabátu. Hlídat si své věci, pokud někdo člověka „omylem“ polije svařeným vínem nebo se ptá na cestu. Může to být zloděj a může mít i parťáka,“ upozorňuje Ondřej Tichota.

Průvodce adventními trhy i v češtině vydávají v některých příhraničních městech, například v Drážďanech. Informují o možnostech parkování, ubytování a veřejné dopravě. Ve Vídni je pak vhodné nechat vůz na parkovišti typu „Park and ride“ s dopravní návazností na místa konání trhů, nebo lze využít i zóny s maximální dobou parkování dvě hodiny.

Autor: red., J. Fröhlich

Fotogalerie

Na adventních trzích v Evropě kontrolujte cenu i původ zboží   zdroj foto: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.