Sobota 02. prosince 2023 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě

01.12.2023 - Vandal se v Šumperku vyřádil na zaparkovaném autě -...

Počasí

02.12.2023 - Sobota

Teplota: 0 / -3 - Sníh

03.12.2023 - Neděle

Teplota: -2 / -6 - Sníh

Na akci Šumperský hafan potkáte i „překladatelku psí řeči“

15. května 2018 - 13:36

Zpět na seznam článků

Psí koučka Michaela ráda prozradí co si myslí váš čtyřnohý kamarád

Velká psí show, zábavné rodinné odpoledne a spousta soutěží a netradičních setkání. To je Šumperský hafan, jehož desáté výročí se koná v neděli 27. května.

Šumperský hafan 2017 foto: archiv šumpersko.net

Akce se již tradičně koná na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku a stejně jako v minulých letech bude těžištěm programu soutěž o titul Šumperský hafan 2018, chybět ovšem nebude ani juniorhandling, tedy psí výstava pro děti, maškarní přehlídka a pro ty zdatnější pejsky a pánečky i překážková dráha.

Šumperský hafan 2017 foto: archiv šumpersko.net

Pořadateli akce jsou Vlastivědné muzeum v Šumperku a internetové noviny www.sumpersko.net spolu s Ligou na ochranu zvířat. Patronkou je paní Karla Mornstein-Zierotin.

paní Karla Mornstein-Zierotin zdroj foto: FB KMZ

Moderování akce Šumperského hafana je již tradičně spojeno se známou a oblíbenou herečkou Olgou Kaštickou, která přislíbila účast i letos.

Olga Kaštická moderuje Šumperského hafana 2017 foto: archiv šumpersko.net

Organizátoři se snaží každý ročník oživit o novinku. Jednou z nich při jubilejním desátém ročníku bude i setkání s psí koučkou Michaelou Drábkovou. „Říkají o ní, že je překladatelkou psí řeči. Psí sdělení zprostředkovává člověku jako zpětnou vazbu. Rozumí vztahu mezi člověkem a psem na hlubší než viditelné úrovni. Během setkání naplněného pozitivní energií dokáže citlivě a bezpečně provést člověka ke zlepšení každodenního soužití se psem. Při setkání s ní psi značně mění své chování i zvyklosti.“

Jak dlouho se dané oblasti věnujete? Kde jste čerpala zkušenosti?

Michaela Drabková: Se zvířaty pracuji již více než pětadvacet let. Nahlas, jak já říkám, jsem o svých schopnostech začala mluvit před necelými třemi roky. Pomáhat si vzájemně porozumět je mým posláním. Zkušenosti sbírám celý svůj život a vše co sdílím, jsem si prožila. Učím se od přírody, Falca (nejbližší psího přítele) a nejlepších světových koučů. Umění, které s lidmi sdílím, mám dané. Jsem nepopsatelně vděčná, že mohu zlepšovat přátelství se psem a ulehčovat lidem jejich bytí.

psí koučka Michaela zdroj foto: archiv

Psí koučka přibližuje, jak pomůže majiteli lépe porozumět čtyřnohému parťákovi. „Setkání je vhodné pro dítě, štěně, dospělého člověka či dospělého nebo i staršího psa. Nezáleží na tom, jste-li začátečník či máte již několikátého psa. Nezáleží na to, jak trénujete nebo co se psem děláte za sporty. Vše co vám funguje podpořím a co vše ostatní společně posuneme k úspěchu, který si přejete,“ říká s úsměvem Michaela.

Akce Šumperský hafan - soutěže se mohou zúčastnit pejsci všech ras, bez ohledu na průkaz původu. Přejímka soutěžících psů proběhne od 12.00 do 12.45 hodin. Zahájení akce je ve 13.00 hodin. Vstupné: 30 korun, děti do tří let zdarma, registrační poplatek 50 korun (za každého soutěžícího psa).

Šumperský hafan 2018

Na akci budou pořizovány fotografie a obrazová dokumentace pro dokumentační a propagační účely VM Šumperk a sumpersko.net.

Ačkoli se Šumperský hafan bude konat až za několik dnů, již je znám první vítěz, který získal titul Hafan Star a stal se tak mediální tváří desátého ročníku. V konkurenci sto pětatřiceti fotografií pejsků zvítězila dvojice psích slečen Manitka a Dreamka, jejichž roztomilé čenichy jsou na všech plakátech a propagačních materiálech.

Hafan star finalisté zdroj: VMŠ

Autor: red., S. Adoltová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Unikátní výstava ptactva v Olomouckém kraji

Unikátní výstava ptactva v Olomouckém kraji

Prohlédnout si můžete v budově Ornitologické stanice v Přerově

Vánoční Šumperk 2023

Vánoční Šumperk 2023

Koncertní smršť, oživený Točák i vánoční soutěž

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.