Sobota 25. května 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Podpora paliativní péči v kraji

24.05.2024 - Podpora paliativní péči v kraji - Nejvíce se zaměřuje...

Počasí

25.05.2024 - Sobota

Teplota: 20 / 15 - Bouřky

26.05.2024 - Neděle

Teplota: 23 / 13 - Přeháňky-Déšť

Na akci Šumperský hafan potkáte i „překladatelku psí řeči“

15. května 2018 - 13:36

Zpět na seznam článků

Psí koučka Michaela ráda prozradí co si myslí váš čtyřnohý kamarád

Velká psí show, zábavné rodinné odpoledne a spousta soutěží a netradičních setkání. To je Šumperský hafan, jehož desáté výročí se koná v neděli 27. května.

Šumperský hafan 2017 foto: archiv šumpersko.net

Akce se již tradičně koná na nádvoří Pavlínina dvora v Šumperku a stejně jako v minulých letech bude těžištěm programu soutěž o titul Šumperský hafan 2018, chybět ovšem nebude ani juniorhandling, tedy psí výstava pro děti, maškarní přehlídka a pro ty zdatnější pejsky a pánečky i překážková dráha.

Šumperský hafan 2017 foto: archiv šumpersko.net

Pořadateli akce jsou Vlastivědné muzeum v Šumperku a internetové noviny www.sumpersko.net spolu s Ligou na ochranu zvířat. Patronkou je paní Karla Mornstein-Zierotin.

paní Karla Mornstein-Zierotin zdroj foto: FB KMZ

Moderování akce Šumperského hafana je již tradičně spojeno se známou a oblíbenou herečkou Olgou Kaštickou, která přislíbila účast i letos.

Olga Kaštická moderuje Šumperského hafana 2017 foto: archiv šumpersko.net

Organizátoři se snaží každý ročník oživit o novinku. Jednou z nich při jubilejním desátém ročníku bude i setkání s psí koučkou Michaelou Drábkovou. „Říkají o ní, že je překladatelkou psí řeči. Psí sdělení zprostředkovává člověku jako zpětnou vazbu. Rozumí vztahu mezi člověkem a psem na hlubší než viditelné úrovni. Během setkání naplněného pozitivní energií dokáže citlivě a bezpečně provést člověka ke zlepšení každodenního soužití se psem. Při setkání s ní psi značně mění své chování i zvyklosti.“

Jak dlouho se dané oblasti věnujete? Kde jste čerpala zkušenosti?

Michaela Drabková: Se zvířaty pracuji již více než pětadvacet let. Nahlas, jak já říkám, jsem o svých schopnostech začala mluvit před necelými třemi roky. Pomáhat si vzájemně porozumět je mým posláním. Zkušenosti sbírám celý svůj život a vše co sdílím, jsem si prožila. Učím se od přírody, Falca (nejbližší psího přítele) a nejlepších světových koučů. Umění, které s lidmi sdílím, mám dané. Jsem nepopsatelně vděčná, že mohu zlepšovat přátelství se psem a ulehčovat lidem jejich bytí.

psí koučka Michaela zdroj foto: archiv

Psí koučka přibližuje, jak pomůže majiteli lépe porozumět čtyřnohému parťákovi. „Setkání je vhodné pro dítě, štěně, dospělého člověka či dospělého nebo i staršího psa. Nezáleží na tom, jste-li začátečník či máte již několikátého psa. Nezáleží na to, jak trénujete nebo co se psem děláte za sporty. Vše co vám funguje podpořím a co vše ostatní společně posuneme k úspěchu, který si přejete,“ říká s úsměvem Michaela.

Akce Šumperský hafan - soutěže se mohou zúčastnit pejsci všech ras, bez ohledu na průkaz původu. Přejímka soutěžících psů proběhne od 12.00 do 12.45 hodin. Zahájení akce je ve 13.00 hodin. Vstupné: 30 korun, děti do tří let zdarma, registrační poplatek 50 korun (za každého soutěžícího psa).

Šumperský hafan 2018

Na akci budou pořizovány fotografie a obrazová dokumentace pro dokumentační a propagační účely VM Šumperk a sumpersko.net.

Ačkoli se Šumperský hafan bude konat až za několik dnů, již je znám první vítěz, který získal titul Hafan Star a stal se tak mediální tváří desátého ročníku. V konkurenci sto pětatřiceti fotografií pejsků zvítězila dvojice psích slečen Manitka a Dreamka, jejichž roztomilé čenichy jsou na všech plakátech a propagačních materiálech.

Hafan star finalisté zdroj: VMŠ

Autor: red., S. Adoltová

Fotogalerie

Další články z rubriky

Poníci z Přestavlčic kouzlili úsměvy na tvářích pacientů

Poníci z Přestavlčic kouzlili úsměvy na tvářích pacientů

I lékařů a sester Neurologické kliniky FN Olomouc

Do Jeseníků znovu zamíří cyklobusy

Do Jeseníků znovu zamíří cyklobusy

Přepraví kola a dovezou zážitky

Exkluzivní Fotogalerie

VESELENÍ šumperské školky

VESELENÍ šumperské školky

Fotek: 93
Přidáno: 24.05.2024

Gastro festival Jídlo na ulici

Gastro festival Jídlo na ulici

Fotek: 65
Přidáno: 18.05.2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Zábřeh - historická vozidla 2024

Fotek: 109
Přidáno: 11.05.2024

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.