Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům na Zábřežsku a Litovelsku

19.04.2018 - Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

oblacno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 11 - Oblačno

Na co si dát pozor na vodě!

05. června 2017 - 12:45

Zpět na seznam článků

Informační kampaň k začínající plavební sezóně upozorní na nejčastější rizika na vodě

Na co si dát pozor na vodě!

Na co si dát pozor na vodě - natáčení pořadu zdroj foto:MD

Kde hrozí střet lodě s plavcem a jak se vyhnout riskantním situacím, na to upozorní šest mini pořadů o bezpečnosti plavebního provozu.

V těchto dnech je natáčí Česká televize ve spolupráci s Ministerstvem dopravy a Státní plavební správou, vysílat se začnou poslední týden v červnu a k vidění budou až do poloviny srpna. „Stejně jako na silnici i na vodě platí pravidla, kterými se plavec, vůdce plavidla a další osoby musí řídit, aby předešel nehodám a nepříjemným situacím. Jednoduchou formou proto chceme vysvětlovat, co je to vlastně vodní cesta, kdo jsou účastníci plavebního provozu, jaké je plavební značení, co je to plavba v kluzu nebo ve výtlačném režimu nebo kde a proč se nesmí plavat,“ vysvětluje ředitelka Státní plavební správy Klára Němcová.

natáčení pořadu zdroj foto:MD

Cílem šesti krátkých pořadů bude zároveň vysvětlit, jak české zákony definují vodní plochy a cesty a kdo na nich hlídá a kontroluje dodržování všech pravidel.

natáčení pořadu zdroj foto:MD

Jako průvodce pořadu byl vybrán herec Otakar Brousek mladší, který ztvární i většinu postav v jednotlivých příbězích, režie se ujal Michal Herz, produkci i celou tvorbu zajišťuje Česká televize, Státní plavební správa poskytla odborný dohled a pro natáčení také zapůjčila svoje lodě.

natáčení pořadu zdroj foto:MD

Šest krátkých pořadů poběží v posledním červnovém týdnu na ČT1, ČT2 a ČT SPORT a pak v průběhu celého července a v první polovině srpna. 

V rámci zvýšení bezpečnosti na vodních cestách zavedla Státní plavební správa od 15. června plavbu v tzv. výtlačném režimu na dvou úsecích vodní nádrže Slapy, na vodní ploše Velké Žernoseky, včetně přilehlého spojovacího kanálu s Labem i na několika úsecích Vltavy v Praze. „Vedle těchto opatření Státní plavební správa v letní sezóně obnoví vymezené prostory pro koupání, kam nesmí vplouvat plavidla – na vodních nádržích Slapy, Orlík, Brněnská přehrada a Vranov. Nově bude prostor pro plavce vymezen na vodní nádrži Dalešice,“ dodává ředitelka plavební správy Klára Němcová.

natáčení pořadu zdroj foto:MD

Státní plavební správa v loňském roce zvýšila výkon svého dozoru na vodních cestách České republiky, zkontrolovala celkem 1302 plavidel, přičemž u 328 z nich zjistila porušení právních předpisů. „Častokrát se jednalo o nerespektování signálních znaků, výjimečné ale nebylo ani vedení malých plavidel pod vlivem alkoholu. Celkem loni došlo k dvaceti plavebním nehodám, z toho osmnáct s účastí malých plavidel; jedna z nich skončila smrtí,“ upřesnil mluvčí ministerstva Tomáš Neřold.

Autor: red., T. Neřold, zdroj foto: MD

Fotogalerie

Na co si dát pozor na vodě - natáčení pořadu                zdroj foto:MD

Další články z rubriky

Speed Marathon 2018 v Olomouckém kraji

Speed Marathon 2018 v Olomouckém kraji

Rychlost se měřila na čtyřiceti místech

FOTO: Policisté na Šumpersku radili dětem

FOTO: Policisté na Šumpersku radili dětem

Dopravně preventivní akce „Zebra se za Tebe nerozhlédne“

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.