Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 21. července 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

HOKEJ: Informace o vstupném

20.07.2019 - HOKEJ: Informace o vstupném - Ceny vstupného pro...

Počasí

21.07.2019 - Neděle

Teplota: 27 / 18 - Bouřky

22.07.2019 - Pondělí

Teplota: 26 / 15 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na co si dát pozor při nákupu alkoholu v Česku

02. října 2012 - 07:47

Zpět na seznam článků

Alkohol musí mít doklad o svém původu

Na co si dát pozor při nákupu alkoholu v Česku

ilustrační snímek archiv:sumpersko.net

Všechny lihoviny prodávané v České republice, musí mít takzvaný rodokmen (vyrobené po 1. 1. 2012). Dokument doloží, že líh, z něhož je alkohol vyrobený, získal protokol o zkoušce z akreditované laboratoře. Toto opatření dnes nařídila vláda. Ministerstvo zemědělství spouští na svých stránkách sekci týkající se metanolu a opětovného uvádění bezpečného alkoholu do prodeje.

Povinný formulář dokladu o původu některých druhů lihovin, destilátů a některých druhů má zajistit obnovení řádného fungování trhu s lihem a lihovinami v České republice. „Tento krok přinese garanci zdravotní nezávadnosti alkoholu, který se prodává v českých obchodech nebo podává v restauracích a dalších zařízeních. Potvrzuje totiž původ suroviny, ze kterého jsou lihoviny vyrobeny,“ řekl ministr zemědělství Petr Bendl.

Formulář zajistí, že kontrolní orgány budou moci snáze vysledovat cestu od výroby vstupní suroviny až po konečnou lihovinu nabízenou spotřebitelům. Rodokmen původu je zárukou, že jakost lihu, z něhož je vyrobena lihovina v České republice, byla prověřená akreditovanou laboratoří. Zkouška musí být provedena nejen na obsah metanolu, ale i na denaturační činidlo 2propanol.

Návod, jak postupovat ZDE.

„Nařízení vlády umožní kontrolním orgánům okamžitě reagovat na místě šetření a také přispěje k absolutní sledovatelnosti lihu a lihovin na našem území,“ řekl Petr Bendl.


Autor: red.,J.Žáček

Fotogalerie

ilustrační snímek           archiv:sumpersko.net

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.