Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pátek 20. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům na Zábřežsku a Litovelsku

19.04.2018 - Desetimilionová sankce hrozí některým zaměstnavatelům...

Počasí

polojasno

20.04.2018 - Pátek

Teplota: 24 / 11 - PoloJasno

oblacno

21.04.2018 - Sobota

Teplota: 22 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na dohled je první ročník FILM FEST STARÉ MĚSTO

29. září 2017 - 11:29

Zpět na seznam článků

Město bude žít filmem, historií a význačnými hereckými a režisérskými osobnostmi!

Na dohled je první ročník FILM FEST STARÉ MĚSTO

Na festivalu se promítne i film Díra u Hanušovic zdroj foto:Jeseníky Film Office

Jeseníky Film Office připravil první ročník Filmfest Staré Město, který proběhne 6.- 8. října ve Starém Městě pod Sněžníkem. Jedná se o filmovou přehlídku děl, které jsou historicky i lokačně spjaty s regionem Severní Moravy, především pak Staroměstska.

Dramaturgicky je festival zaměřen na filmové příběhy, které reflektují na válečné a poválečné události, jejichž expozice je v kraji zřetelná doposud. V rámci festivalu vystoupí herec a zpěvák Jiří Schmitzer, kterého stejně jako bratry Václava a Jana Neckářovi považujeme za excelentní a vzácné hosty, s nimiž se bude moci staroměstské publikum setkat. „Dorazí také herec a režisér Miroslav Krobot a v plánu máme i další překvapení,“ uvedla Lenka Dusová ze společnosti Jeseníky Film Office.

ilustrační snímek zdroj: Jeseníky Film Office

Festivalem provází ředitel Moravského divadla v Olomouci Pavel Hekela. „Součástí celé akce budou mimo jiné besedy se zástupci sudetských Němců, polské delegace, historiky a politology. Projekci filmů máme z převážné většiny jako Noc v kině Sněžník formou nočního proudu, během kterého bude zajištěno divákům občerstvení,“ zve do Starého Města Lenka Dusová.

program zdroj: Jeseníky Film Office

V objektu "359" bude instalována výstava "Jak se dělal film a televizní zpravodajství". V sekci televizní zpravodajství nabídneme kompletní ukázky kamer a technologií od vzniku tzv. Krajských redakcí Československé televize v Olomouci a později v Šumperku. „K vidění budou kamery AK16, které jako první přinášely obrazové zpravodajství z kraje, ale i novější kamery Bolex RX16, elektronické kamery Ikegamy, Sony Betacam SP, které byly nasazeny v krajských redakcích,“ přiblížila mluvčí.

ilustrační snímek zdroj foto: Jeseníky Film Office

Výstava se dotkne i práce zpravodajství Českého rozhlasu v Olomouci, k vidění budou přenosné magnetofony Nagra a Uher. „Součástí výstavy bude i krátká beseda s kameramanem Janem Bartoněm, který pod Šumperskou redakcí televizních novin do kraje vyjížděl,“ upřesnila Lenka Dusová.

Další část výstavy pořadatelé věnují ukázce předlistopadové filmové tvorby na Staroměstsku a cestě filmových děl do kin. „Přijeďte s námi strávit fantastický víkend do hor, Starého Města, zavzpomínat nad krásami televizního zpravodajství z této oblasti, dotknout se citlivých historických milníků a užít si třeba koncert Jirky Schmitzer,“ s úsměvem dodává Dusová.

Autor: red., a.č., l.d., zdroj foto: Jeseníky Film Office

Fotogalerie

Na festivalu se promítne i film Díra u Hanušovic       zdroj foto:Jeseníky Film Office

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.