Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 19. listopadu 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Draci hlásí novinky v kádru

18.11.2019 - Draci hlásí novinky v kádru - Loví posily do obranných...

Počasí

19.11.2019 - Úterý

Teplota: 11 / 7 - Zataženo

20.11.2019 - Středa

Teplota: 14 / 10 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na olympiádě v Riu vyrostl Český dům

05. srpna 2016 - 07:15

Zpět na seznam článků

Představí se v něm sportovci i český průmysl

Na olympiádě v Riu vyrostl Český dům

Český dům na olympiádě v Riu zdroj foto: MP

V pátek 5. srpna budou v Riu de Janeiro zahájeny XXXI. letní olympijské hry, na nichž bude bojovat o medaile i 106 českých sportovců. Vedle nich se ale v Brazílii představí i více než padesátka špičkových českých firem ze všech průmyslových oborů. Stane se tak v rámci prezentace českého průmyslu, kterou organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu v Českém domě v Riu od 5. do 21. srpna.

Český dům bude po celou dobu olympijských her otevřen veřejnosti a bude sloužit jako místo pro setkávání, fandění, slavení úspěchů sportovců, ale také bližší seznámení s Českou republikou. MPO proto využilo této mimořádné příležitosti k tomu, aby ukázalo kvalitu a rozmanitosti domácí průmyslové produkce na perspektivním brazilském a latinskoamerickém trhu a pomohlo tak vytvořit podmínky pro budoucí obchodní úspěchy českých podnikatelů. Cílem našeho ministerstva je podpořit i snahy konkrétních exportérů. Proto se v Českém domě budou prezentovat zejména ty společnosti, které již v Brazílii a Latinské Americe působí, nebo se na tamním trhu pokoušejí prosadit," uvedl ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Průmyslová expozice v Českém domě bude zahrnovat exponáty pětadvaceti tuzemských firem. Dalších třicet firem z oborů jako strojírenství nebo letectví se představí v rámci obrázkové slideshow promítané na velkoplošných obrazovkách. Celá expozice bude pojata interaktivně – některé výrobky si bude možné nejen prohlédnout, ale také vyzkoušet. Doplněna bude soutěžemi o ceny. Zájemci mohou sledovat dění v Českém domě v Riu a podpořit české firmy na olympijských hrách na facebookové stránce Czech Industry in Rio," upřesňuje tiskový mluvčí František Kotrba.

 

Autor: red., F. Kotrba

Fotogalerie

Český dům na olympiádě v Riu          zdroj foto: MP

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Spirituál kvintet koncertoval v Zábřehu

Fotek: 75
Přidáno: 31.10.2019

Benefiční koncert pro Pontis

Benefiční koncert pro Pontis

Fotek: 55
Přidáno: 28.10.2019

DŽEMFEST 2019 - III.

DŽEMFEST 2019 - III.

Fotek: 56
Přidáno: 21.10.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.