Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 15. října 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh

15.10.2019 - Radnice přijímá nominace na Cenu města Zábřeh -...

Počasí

15.10.2019 - Úterý

Teplota: 21 / 14 - Oblačno

16.10.2019 - Středa

Teplota: 15 / 10 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na projekty v sociální oblasti kraj vyčlenil více než pět milionů

20. února 2017 - 19:07

Zpět na seznam článků

Rozdělí se mezi čtyři dotační tituly

Na projekty v sociální oblasti kraj vyčlenil více než pět milionů

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Akce či projekty, které se týkají sociálních věcí a směřují ke zkvalitnění života občanů regionu, bude Olomoucký kraj dotovat i v letošním roce. Celkem na to vyčlenil téměř pět a půl milionu korun. „Peníze budou rozděleny do čtyř dotačních titulů. Konkrétně podpoříme prevenci kriminality, integraci romských komunit, prorodinné aktivity a také činnosti, které se orientují na sociální začleňování,“ řekl Oto Košta, hejtman Olomouckého kraje.

Z dotačního titulu Podpora prevence kriminality, v němž je celkem jeden a půl milionu korun, mohou žádat obce a dobrovolné svazky obcí o podporu například na zřízení, rozšíření a modernizaci kamerových systémů či osvětlení. Nestátní neziskové organizace pak mají možnost zažádat o peníze na činnost spojenou třeba s kyberkriminalitou a kyberšikanou.

Sto padesát tisíc korun je vyčleněno na Podporu integrace romských komunit. „Tady mohou fyzické i právnické osoby, zejména nestátní neziskové organizace, žádat o příspěvek na podporu komunitní sociální práce,“ uvedla tisková mluvčí Kamila Navrátilová.

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Na akce nejen rodinných a mateřských center zaměřených na podporu fungování a soudržnosti rodin či na projekty inovativního charakteru orientované na systematickou a kontinuální přímou práci s rodinami – o dotaci na to mohou žádat fyzické i právnické osoby (především nestátní neziskové organizace a obce Olomouckého kraje) z dotačního titulu Podpora prorodinných aktivit. „Region bude v tomto případě rozdělovat jeden a půl milionu korun. Více než dva miliony jsou připraveny pro úspěšné žadatele, kteří se přihlásí o finance na jednorázové akce či projekty zaměřené na sociální začleňování a prevenci sociálního vyloučení,“ upřesnila mluvčí.

Pokud vyhlášení Dotačního programu pro sociální oblast 2017 schválí zastupitelstvo, začne Olomoucký kraj přijímat žádosti na konci března.

Autor: red., K. Navrátilová

Fotogalerie

ilustrační snímek           zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.