Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 31. července 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou

30.07.2021 - Letní Flora Olomouc – Souznění s přírodou -...

Počasí

31.07.2021 - Sobota

Teplota: 25 / 16 - Bouřky

01.08.2021 - Neděle

Teplota: 19 / 14 - Bouřky

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na pultech se objevila nebezpečná skládací dětská koloběžka

11. září 2018 - 18:29

Zpět na seznam článků

ČOI zakázala její další distribuci

Na pultech se objevila nebezpečná skládací dětská koloběžka

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce průběžně monitoruje, zda jsou na českém trhu v nabídce hračky, které představují pro nejmenší spotřebitele riziko. Tentokrát objevila dětskou skládací koloběžku, která nevyhověla požadavkům na bezpečnost. Koloběžka měla několik technických závad a při jejím používání může dojít ke zranění dítěte.

Inspekce zjistila, že je v nabídce a prodeji dětská skládací koloběžka, vybavená třemi kolečky v kombinaci bílo-růžové barvy. Na plošině, blatníku a sloupku řízení je aplikován design květinového vzoru. Dvě zadní kolečka jsou opatřena brzdou ve tvaru blatníku. Řídítka s černými plastovými koncovkami, zasunutými do hliníkové trubky, jsou výškově nastavitelná. Na řídítkách je umístěna samolepka s varovnými informacemi v angličtině.

sdělení zdroj: čoi

Koloběžka je prodávána zcela bez obalu. 

nevyhovující výrobek zdroj: čoi

Česká obchodní inspekce zjistila příčiny nebezpečnosti. „Hračka má nedostatečný průměr řídítek. Rovněž ochranné černé kryty řídítek jsou odstranitelné bez použití síly. Dalšími nedostatky z hlediska bezpečnosti jsou malý průměr předního kolečka a střižné místo v pohyblivých částech, které vzniká při skládání koloběžky,“ uvedl tiskový mluvčí Jiří  Fröhlich.

Obchodní inspekce z důvodu zamezení dalšího výskytu totožných výrobků na trhu uložila prodejci zákaz distribuce a stažení výrobků z distribuce. Veškeré údaje o nebezpečné hračce byly předány byly zveřejněny v databázi RAPEX jako INFO 0079/18. 

Autor: red., J. Fröhlich, zdroj foto: čoi

Fotogalerie

nevyhovující výrobek                   zdroj: čoi

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.