Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na radnici v Šumperku se vrátili po padesáti letech

09. srpna 2019 - 16:03

Zpět na seznam článků

Zlatá svatba je dnes spíše výjimečným jevem….

Na radnici v Šumperku se vrátili po padesáti letech

Na radnici v Šumperku se vrátili po padesáti letech zdroj foto: mus

„Kdepak máme svatebčany?“ dotazovala se v pátek 9. srpna v čekárně obřadní síně šumperské radnice matrikářka. Manželé Koppovy, kteří přišli po padesáti letech manželství stvrdit své sliby, totiž na svůj věk vůbec nevypadali a v hloučku příbuzných je odlišovala jen „svatební“ kytice.

Pak už zazněl svatební pochod a svatebčané vstoupili ruku v ruce do obřadní síně. „Věřím, že to rozhodnutí, které jste učinili před padesáti lety, považujete za správné do současnosti. Chtěl bych popřát vám i celé rodině, abyste měli stále všichni mnoho důvodů k radosti a spokojenosti, abyste si vždy vážili jeden druhého a byli hrdi na to, co se vám společně podařilo,“ uvedl během malé slavnosti v obřadní síni radnice místostarosta Jakub Jirgl.

Na radnici v Šumperku se vrátili po padesáti letech zdroj foto: mus

Manželé Koppovi se seznámili před jednapadesáti lety. Paní Libuše jako kadeřnice dojížděla česat příbuzné pana Ladislava. „Tehdy si mě ale ještě nevšímal, seznámení proběhlo na plese a do roka pak byla svatba,“ vzpomíná oslavenkyně.

Na radnici v Šumperku se vrátili po padesáti letech zdroj foto: mus

Své ano, si řekli 9. srpna 1969 patnáct minut před desátou hodinou dopoledne na šumperské radnici. Ladislavovi tehdy bylo třiadvacet let, jeho novomanželce o pět let míň.

Za pět měsíců přišla na svět prvorozená dcera Marcela a za rok v květnu se narodila Eva. O osm let později se rodiče dočkali vytouženého syna, který se nemohl jmenovat jinak než Ladislav. Během půl století se rodina rozrostla o čtyři vnuky a dvě vnučky ve věku od osmadvaceti do sedmi let.

Na radnici v Šumperku se vrátili po padesáti letech zdroj foto: mus

Libuše Koppová u profese kadeřnice vydržela celý život, její manžel byl lesník. Tato práce se mu stala i koníčkem. „Peněz nazbyt nikdy nebylo, aby uživili rodinu, chodili i po brigádách. Zkrátka, co si nevybojovali, to neměli, mohli se spolehnout jen sami na sebe,“ říká dcera Marcela. Prozradila, že maminka své kamarádky češe dodnes.

Jejich celoživotní sen, mít malý domeček se jim sice nevyplnil, ale částečně jim jej nahradila chatka na zahrádce, kde se pravidelně schází celá rodina. „Rodiče nás vždy vedli k tomu, aby celá rodina držela pospolu. Mohou být pyšní na to, že se tohoto jejich celoživotního kréda držíme,“ dodala dcera Marcela.  

Podle údajů ze šumperské matriky je zlatá či diamantová svatba spíše výjimečným jevem. Obvykle jsou dvě až tři do roka.

Autor: red., S. Singerová, zdroj foto: mus

Fotogalerie

Na radnici v Šumperku se vrátili po padesáti letech      zdroj foto: mus

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.