Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Úterý 16. dubna 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných organizacích

15.04.2024 - Nová aplikace sdílí informace o zřizovaných...

Počasí

16.04.2024 - Úterý

Teplota: 12 / 7 - Zataženo

17.04.2024 - Středa

Teplota: 10 / 5 - Přeháňky-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na start Mattoni 1/2Maraton v Olomouci se postaví 5 500 běžců

13. března 2015 - 12:17

Zpět na seznam článků

Závod výrazně přispívá ekonomice města i kraje

Na start Mattoni 1/2Maraton v Olomouci se postaví 5 500 běžců

Mattoni 1/2Maraton v Olomouci 2014 zdroj foto: RunCzech

Mattoni 1/2Maraton Olomouc patří už dlouho mezi nejoblíbenější běžecké závody u nás. Loni se Olomouc zapsala na atletickou mapu světa díky účasti největších světových maratonských hvězd, letos poprvé získala nejvyšší ocenění Mezinárodní asociace atletických federací IAAF - zlatou známku kvality. Spolu s Ústím nad Labem jsou to nejmenší dvě města světa s takovým oceněním.

Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech běžecké ligy, do níž Mattoni 1/2Maraton Olomouc patří, slavnostně předal plaketu zlaté známky do rukou primátora Antonína Staňka a náměstka hejtmana Olomouckého kraje Radovana Rašťáka.„Ziskem zlaté známky se závod Mattoni 1/2Maraton Olomouc zařadil mezi nejprestižnější atletické závody světa. Uznání Mezinárodní asociace atletických federací, které olomouckému závodu náleží, je pro nás obrovským úspěchem. Ocenění zvedá prestiž města a přispívá tak k jeho zviditelnění v celosvětovém měřítku, a to nejen na poli sportovním,“ uvedl primátor Olomouce Antonín Staněk. 

Mattoni 1/2Maraton Olomouc zdroj foto: RunCzech

Mattoni 1/2Maraton Olomouc je spolu s Mistrovstvím Evropy ve fotbale do 21 let nejdůležitější sportovní událostí roku. „Jsem velmi rád, že se v našem kraji koná jeden z nejoblíbenějších běžeckých závodů v České republice. Za svou krátkou historii si dokázal získat srdce všech amatérských běžců a současně také běžeckých profesionálů, kteří každoročně potvrzují účast. To je důkazem toho, že olomoucký půlmaraton má ve světě dobré jméno a že o jeho kvalitách není třeba pochybovat,“ uvedl náměstek hejtmana Radovan Rašťák.

Mattoni 1/2Maratonu Olomouc patří již tradičně předposlední červnový víkend, stejně tomu bude i letos. Poběží se v sobotu 20. června. V 17 hodin odstartuje dm rodinný běh, dvě hodiny na to i půlmaraton. Den předtím se na Výstavišti Flora Olomouc otevře také Moravia Sport Expo, druhý ročník veletrhu pro všechny vyznavače aktivního životního stylu.

Startovní čísla si mezi sebou letos rozdělí 5 500 běžců, což z Mattoni 1/2Maratonu Olomouc dělá druhý největší půlmaraton České republiky. „Kapacita závodu je k dnešnímu dni naplněna z více než 80 procent,“ uvádí Zoran Bartek organizačního týmu RunCzech. Registrace jsou otevřeny i na dm rodinný běh, který je oblíbenou součástí půlmaratonského víkendu.

Autor: red. , Z. Pecková

Fotogalerie

Mattoni 1/2Maraton v Olomouci 2014      zdroj foto: RunCzech

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.