Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Sobota 23. října 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu kamarádovi

22.10.2021 - Žákyně sedmé třídy zachránila život mladšímu...

Počasí

23.10.2021 - Sobota

Teplota: 9 / 4 - Oblačno

24.10.2021 - Neděle

Teplota: 10 / 0 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na trhu je laserové ukazovátko, které může poškodit zrak

14. srpna 2013 - 15:10

Zpět na seznam článků

ČOI varuje před nebezpečným výrobkem

Na trhu je laserové ukazovátko, které může poškodit zrak

ilustrační snímek zdroj foto:ČOI

Inspektoři České obchodní inspekce objevili v nabídce pro spotřebitele na vnitřním trhu výrobek, který představuje vážné riziko.

Jedná se o laserové ukazovátko, svítilnu a pero „3 v 1“, a to bez příslušného označení. „Naměřená intenzita laserového paprsku přesahuje maximální přípustnou dávku ozáření lidského oka a výrobek není vybaven žádnými varujícími nápisy před ozářením ani informacemi o třídě laseru. Tím představuje vážné riziko poškození zraku zejména pro dětské uživatele, a proto byl nahlášen do RAPEXU,“ specifikoval důvody nebezpečí laserového ukazovátka Vladimír Velčovský, ústřední ředitel ČOI.

laser cigareta

Výrobky jsou baleny v kartonovém obalu s vyobrazením laserového ukazovátka a nápisy: „GOOD PRODUCTS, CIGARETTE, LED, LASER & pen 3 IN 1, NOT ONLY CIGARETTE: 1.LED LIGHT, 2.LASER LIGHT, 3.PEN/PDA, No.:ZK-9107“. Na zadní straně kartonového obalu je vyobrazeno složení výrobku a nápis MADE IN CHINA. Dále je na krabičce nalepen štítek s následujícími informacemi:„Malou baterku, Vyrobeno v Číně ZU HEXING. s.r.o., čárový kóde a značka CE“.

Výrobce není znám. „Jednotlivá laserová ukazovátka, tvarem i barevným provedením podobná cigaretě, která mají také funkci svítilny a pera, nejsou označena žádnými informacemi o jejich vlastnostech, o způsobu použití ani o nebezpečí, které vyplývá z nesprávného použití výrobku,“ uvedla tisková mluvčí ČOI Jana Jelínková.

Česká obchodní inspekce nařídila okamžité stažení výrobku z trhu a zakázala jeho uvedení na trh.

 

Autor: red.,J.Jelínková

Fotogalerie

ilustrační snímek          zdroj foto:ČOI

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.