Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 31. května 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je před dokončením

29.05.2020 - Nový pavilon Hemato-onkologické kliniky FN Olomouc je...

Počasí

31.05.2020 - Neděle

Teplota: 16 / 8 - obcasny-Déšť

01.06.2020 - Pondělí

Teplota: 19 / 11 - Oblačno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na výživném dluží otec dvou synů bezmála devadesát tisíc korun

08. října 2019 - 12:08

Zpět na seznam článků

Další již odsouzený muž se vyhýbal vězení

Na výživném dluží otec dvou synů bezmála devadesát tisíc korun

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Zábřežští policisté prověřují závažnost okolností a důvodů, které vedly osmadvacetiletého muže z Hanušovicka k tomu, aby se vyhýbal nástupu výkonu trestu odnětí svobody.

Výzvu Okresního soudu ve Znojmě k nástupu výkonu trestu odnětí svobody pro přečin zanedbání povinné výživy si odsouzený osobně převzal koncem srpna. „Výzvy však nedbal a do věznice ve stanoveném termínu nenastoupil,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Výkonu trestu však neunikl. „Koncem září byl policisty vypátrán v jednom ze zábřežských supermarketů a eskortován do Vazební věznice Olomouc. Případ šetříme pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži za otálení s nástupem výkonu trestu až dvouletý trest odnětí svobody,“ informovala policejní mluvčí.

Také šumperští policisté šetří podezření ze spáchání trestného činu zanedbání povinné výživy.

Čtyřiatřicetiletý muž řádně a včas neplní vyživovací povinnost vůči svým dvěma nezletilým synům. Povinnost vyživovat nezletilé dítě obecně vyplývá z příslušných ustanovení občanského zákoníku. „Muži však byla tato povinnost dále upravena rozsudkem Okresního soudu v Bruntále, podle kterého má na každého ze synů měsíčně přispívat částkou 700 korun. Od března 2014 do současné doby má na výživném dlužit bezmála devadesát tisíc korun,“ uvedla Jiřina Vybíhalová, která upřesnila: „ Za takové jednání muži, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí podle trestního zákoníku až roční trest odnětí svobody.“

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.