Nemocnice Šumperk - lékárna
plazma
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 24. června 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

 Pacientům II. interní kliniky FN Olomouc pomáhá nová metoda

24.06.2019 - Pacientům II. interní kliniky FN Olomouc pomáhá nová...

Počasí

24.06.2019 - Pondělí

Teplota: 27 / 14 - Oblačno

25.06.2019 - Úterý

Teplota: 30 / 17 - Jasno

Rakousko

Na zábřežský hrad zamíří Liška, Vilhelmová, Pavlásek nebo Pavlíček

21. května 2019 - 18:58

Zpět na seznam článků

Čtvrtý ročník festivalu Hvězdy na hradě

Na zábřežský hrad zamíří Liška, Vilhelmová, Pavlásek nebo Pavlíček

Na zábřežský hrad zamíří Liška, Vilhelmová, Pavlásek nebo Pavlíček zdroj foto: z.k.

Divadelní představení s exkluzivním hereckým obsazením, show známého komika, vystoupení nejuznávanějšího českého pianisty současnosti, recitál prvotřídního instrumentálního uskupení či koncert kapely, jejíž písničky vévodí českému hudebnímu éteru, to vše nabídne multižánrový festival Hvězdy na hradě. 

Hvezdy Na hradě - pozvánka zdroj: z.k.

Čtvrtý ročník oblíbené akce se letos bude konat od středy 5. června do čtvrtku 13. června. Zatímco divadla a koncerty pop hudby se uskuteční pod otevřeným nebem na nádvoří bývalého hradu, klavír Ivo Kahánka rozezní chrámovou klenbu kostela sv. Barbory. „Také návštěvníky tohoto koncertu čeká atraktivní program: skladby Johanna Sebastiana Bacha, dvou významných českých skladatelů 20. století – Leoše Janáčka a Miloslava Kabeláče a na závěr sonáta Patetická Ludwiga van Beethovena,“ pozval na jeden z festivalových koncertů Zdeněk David z pořádající Zábřežské kulturní.

V areálu hradního nádvoří čeká na návštěvníky volné pokračování komedie dell'arte, kterou zde mohli vidět už v roce 2016. „V představení, které pracuje s vyhraněnými charaktery postav, dějovým spádem, ale také jeho absolutní nepředvídatelností, by se měl vedle Marka Daniela objevit také Pavel Liška spolu s Tatianou Vilhelmovou,“ zve na největší festivalový tahák David.

HNH_commedia dell arte II_4

Vedle výrazných hereckých osobností na „Hradě“ vystoupí se svou stand up comedy speciál komik Lukáš Pavlásek. Druhý festivalový týden bude patřit kvalitní muzice, tu do Zábřehu přiveze se svou kapelou kytarový mág Michal Pavlíček a také šumperská kapela O5 a Radeček.

Vstupenky na uvedené akce nabízejí prodejní místa Zábřežské kulturní v předprodeji za příznivých 200 nebo 250 korun. „Není třeba se obávat ani deštivého počasí, pro tento případ bude vždy připraven sál kulturního domu, a akce se tak uskuteční za každého počasí,“ upozornil šéf kulturního domu.

Autor: red., z.k., zdroj foto: z.k.

Fotogalerie

Na zábřežský hrad zamíří Liška, Vilhelmová, Pavlásek nebo Pavlíček   zdroj foto: z.k.

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.