Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 03. března 2024 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Do Retra míří legendární včelí medvídci

03.03.2024 - Do Retra míří legendární včelí medvídci - Pozvání...

Počasí

03.03.2024 - Neděle

Teplota: 12 / 9 - Oblačno

04.03.2024 - Pondělí

Teplota: 13 / 8 - PoloJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Na zimu je připraveno třiaosmdesát stanic Horské služby

25. listopadu 2013 - 11:11

Zpět na seznam článků

Záchranáři varují:“Úrazů na horách přibývá“

Na zimu je připraveno třiaosmdesát stanic Horské služby

ilustrační snímek zdroj foto:sumpersko.net

Výrazný nárůst nejen úrazů, ale i komplikovaných zásahů a transportů vrtulníky zaznamenala Horská služba ČR v uplynulé zimní i letní sezóně. Zásahů eviduje HS ČR za období od 1. prosince 2012 do 22. listopadu letošního roku o jedenáct procent více, než v roce předchozím. „Jen v letní sezóně jsme museli vzhledem k povaze zranění požádat o spolupráci vrtulníky Letecké záchranné služby v třiasedmdesáti případech. To je o padesát procent více leteckých zásahů než vloni,“ uvedl ke statistikám v pátek 22.listopadu na  tiskové konferenci náčelník krkonošské Horské služby a zástupce náčelníka HS ČR Adolf Klepš.

Zvýšil se také počet zásahů ve spolupráci se sanitními vozy Rychlé zdravotnické pomoci. Největší nárůst zásahů zaznamenaly Krušné hory a Jizerské hory, naproti tomu Šumava hlásí menší počet úrazů, i když během zimy i v tomto pohoří bylo úrazů více. Za celé období HS zasahovala u pětadvaceti smrtelných případů. „Obecně se dá říci, že přes stále se zvyšující počet návštěvníků našich hor je jejich chování na sjezdových tratích zodpovědnější. Uspělo také krizové číslo 1210, kterým si zranění či ztracení mohou zavolat pomoc přímo na dispečink Horské služby v místě, kde jsou,“ komentoval statistiky náčelník Horské služby ČR Jiří Brožek.

V horách bude v této zimní sezoně zasahovat sto pět profesionálních a čtyři sta dobrovolných členů Horské služby. Mezi nimi je i dvanáct psovodů s lavinovými a pátracími psy, několik desítek lékařů a jednapadesát specialistů, kteří mohou zachraňovat v podvěsu pod letícím vrtulníkem. Bezpečnost návštěvníků hor bude zajištěna ze třiaosmdesáti stanic a služeben HS.

 

Autor: red.,R.Zeman

Fotogalerie

ilustrační snímek          zdroj foto:sumpersko.net

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

Kollárovci v Šumperku

Kollárovci v Šumperku

Fotek: 82
Přidáno: 26.02.2024

Silvestr s otužilci v Bludově

Silvestr s otužilci v Bludově

Fotek: 99
Přidáno: 31.12.2023

Vánoce na zámku Velké Losiny

Vánoce na zámku Velké Losiny

Fotek: 49
Přidáno: 28.12.2023

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty   |    Nastavení souborů Cookies

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.

Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.