Sobota 16. ledna 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách

15.01.2021 - Pád laviny s tragickým následkem v Jeseníkách - V...

Počasí

16.01.2021 - Sobota

Teplota: -4 / -8 - Sníh

17.01.2021 - Neděle

Teplota: -5 / -16 - Sníh

Nad Tříkrálovou sbírkou visí otazník

25. prosince 2020 - 13:42

Zpět na seznam článků

Také na Šumpersku

Nad Tříkrálovou sbírkou visí otazník

ilustrační snímek zdroj foto: archiv OLK

Nový rok v Šumperku a okolí každoročně zahajuje Tříkrálová sbírka, kterou organizuje místní Charita. Zda začátkem ledna vyjdou do ulic desítky koledníků, aby přinášely do všech domovů požehnání a poprosily o pomoc pro ty, jež ji potřebují, není v tuto chvíli jasné.

Jisté ale je, že v nejbližších dnech bude spuštěna sbírka prostřednictvím on-line kasičky, která umožní koledování i za špatných epidemických podmínek. „S blížícím se koncem roku se nám množí dotazy ohledně lednového tříkrálového koledování. V současné situaci bohužel nikdo nedokáže odhadnout, v jakém stupni PES, od kterého se odvíjejí opatření proti šíření koronaviru, bude v tuto dobu naše republika,“ říká ředitelka šumperské Charity Jana Bieliková. Dodává, že jisté ale je, že lidé budou moci přispívat do sbírky prostřednictvím tzv. on-line kasičky, jež umožní „koledování“ i za špatných epidemických podmínek, tedy ve čtvrtém nebo pátém stupni PES. „Tato on-line koleda by měla být spuštěna v druhé polovině prosince a dárci budou moci směřovat své dary prostřednictvím PSČ do konkrétních měst a obcí,“ vysvětluje Bieliková a dodává, že on-line koledování doprovodí kampaň ve sdělovacích prostředcích, včetně televizních spotů, jako tomu bylo každý rok.

V případě, že epidemická situace bude na třetím stupni, bude záležet na každé obci, zda zorganizuje s pomocí koordinátora Tříkrálové sbírky z Charity Šumperk tradiční koledování skupinek či zda alespoň umístí kasičku ve veřejných prostorách, například na obecním úřadu, v knihovně a podobně. „Pokud bude možné tradiční koledování, bude probíhat za dodržení nejpřísnějších hygienických podmínek od 1. do 24. ledna. Máme odezvu, že obce a města, včetně Šumperka, mají o tento typ koledování zájem,“ uzavírá ředitelka Charity.

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv OLK

Další články z rubriky

Osivo pro lesy nové generace

Osivo pro lesy nové generace

Připravily Lesy ČR z loňské úrody

Exkluzivní Fotogalerie

Jeseníky

Jeseníky

Fotek: 28
Přidáno: 06.01.2021

Přestupní terminál Šumperk

Přestupní terminál Šumperk

Fotek: 21
Přidáno: 16.11.2020

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.