Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 20. ledna 2020 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Film Kančí les bude uveden v šumperské premiéře

20.01.2020 - Film Kančí les bude uveden v šumperské premiéře - Kino...

Počasí

20.01.2020 - Pondělí

Teplota: 3 / -1 - SkoroJasno

21.01.2020 - Úterý

Teplota: -1 / -3 - Mlha

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nad nenapravitelným recidivistou na Šumpersku spadla klec

14. srpna 2019 - 10:53

Zpět na seznam článků

Během necelých dvou měsíců způsobil škodu přesahující padesát tisíc korun

Nad nenapravitelným recidivistou na Šumpersku spadla klec

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Šumperští kriminalisté v těchto dnech obvinili devětadvacetiletého muže ze Šumperska ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody.

Obviněný muž podle policistů v období od poloviny měsíce června letošního roku do začátku července dopustit, zejména na teritoriu města Šumperka, hned několika krádeží.

Podle policistů má na svědomí vloupání do sklepních kójí na ulici Temenické v Šumperku. „Odcizit měl také dvě Babetty, Simson a jízdní kolo. Koncem června měl zavítat také do Nového Malína a z prostoru venkovního posezení u tamější restaurace odcizit rádio s CD přehrávačem,“ uvedla tisková mluvčí policie Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Svým jednáním měl způsobit škodu za více než padesát tisíc korun. „Vzhledem k tomu, že obviněný muž není na poli majetkové trestné činnosti žádným nováčkem a v minulosti již byl za obdobnou činnost potrestán, hrozí mu nyní, v případě prokázání viny, mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody,“ upřesnila policejní mluvčí.

Případy krádeží obviněného:

Vloupání do sklepní kóje (19. června) - škodu za více než 26 tisíc korun má na svědomí prozatím neznámý pachatel, který někdy době od večera 15. června do odpoledních hodin 18. června vnikl v Šumperku na Temenické ulici do sklepní kóje. Z té po vylomení petlice odnesl čtyři láhve červeného vína a také sady se šroubováky, vrtáky a dalším pracovním nářadím. Dvě lahve červeného vína pachatel nejspíše při vynášení rozbil a navíc tak způsobil škodu na výmalbě společných prostor domu.

Zmizela Babetta (20. června) - ve středu 19. června se v Šumperku zmocnil Babetty 210, zelené barvy. Tu si majitel krátce před osmou hodinou ráno odstavil a zajistil lankovým zámkem na parkovišti poblíž křižovatky ulic Žižkova a Gen. Krátkého. Když se na místo necelou hodinu po poledni vrátil, moped tam nenašel. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na necelých šest tisíc korun.

V Šumperku zmizela další Babetta (24. června) -  Moped, tentokrát červené barvy, zmizel v neděli 23. června po dvaadvacáté hodině z prostoru před vchodem do panelového domu na ulici Šumavské. Také v tomto případě nebylo pro pachatele zajištění mopedu lankovým zámkem žádnou překážkou. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na 7 200 korun.

Vloupání do sklepní kóje (30. června) - Přes noc z 27. na 28. června se pachatel vloupal do sklepní kóje panelového domu v Temenické ulici v Šumperku. Po násilném odstranění petlice ze dveří pachatel z kóje odcizil šest rybářských prutů, bivak na ryby, podběrák a další rybářské vybavení. Majitel sklepa i odcizeného vybavení způsobenou škodu vyčíslil na 200 korun na poškozené petlici a na 13 tisíc korun na odcizených věcech.

Simson změnil majitele (9. července) - osmnáctiletý mladík přišel osvůj motocykl zn. Simson. Ten předešlého dne okolo půl jedenácté večer odstavil na Myslivecké ulici v Šumperku. V šest hodin ráno jej tam už nenašel. Způsobenou škodu majitel vyčíslil na 4 500 korun.

Autor: red., pis

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.