Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Středa 21. srpna 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Horská služba Jeseníky dostala Dětskou Mírovou cenu

21.08.2019 - Horská služba Jeseníky dostala Dětskou Mírovou cenu -...

Počasí

21.08.2019 - Středa

Teplota: 21 / 14 - obcasny-Déšť

22.08.2019 - Čtvrtek

Teplota: 22 / 11 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nadace Křižovatka předala darem třicet monitorů dechu do FN Olomouc

28. dubna 2019 - 09:47

Zpět na seznam článků

Jako jediná se nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS

Nadace Křižovatka předala darem třicet monitorů dechu do FN Olomouc

předání monitorů dechu zdroj foto: FNOL

Nadace Křižovatka předala v pátek 26. dubna třicet monitorů dechu v hodnotě bezmála šedesát tisíc korun na novorozenecké oddělení FN Olomouc, kde monitory z rukou dárců převzal zástupce primáře pro léčebnou péči Jan Hálek.

Přístroje byly zakoupeny z finančních darů, který poskytly čtyři společnosti, sedm přístrojů pořídila Nadace Křižovatka ze své veřejné sbírky. Finanční prostředky pro veřejnou sbírku pro Olomouckou nemocnici darovala Marta Nevrlá, organizátorka akce Tvořivá Olomouc. „Během prvního roku života dítěte může dojít k nepravidelnému dýchání nebo dokonce k zástavě dechu. Zpomalení nebo zástavu dechu může způsobit jak Syndrom náhlého úmrtí kojenců, tak nachlazení, vysoké horečky či jiný chorobný stav. Při dechové zástavě delší než dvacet vteřin nebo při snížení dechové frekvence pod deset dechů za minutu upozorní zvukový a světelný signál přístroje personál nemocnice nebo rodiče, díky čemuž může být dítěti ihned poskytnuta první pomoc. Monitor zároveň dokáže odhalit i mělké dýchání či apnoické pauzy,“ popsala Štěpánka Pokorníková, ředitelka nadace. 

předání monitorů dechu zdroj foto: FNOL

Nadace Křižovatka se jako jediná nadace v České republice aktivně věnuje podpoře povědomí veřejnosti o SIDS a o možnostech ochrany ohrožených dětí do jednoho roku věku. Díky dárcům a sponzorům pomáhá nadace vybavit české nemocnice a porodnice monitory dechu Babysense, který je registrován u Ministerstva zdravotnictví ČR jako zdravotnická pomůcka a prošel několikaletými klinickými testy. Tento monitor dechu hlídá nejen zástavu dechu, ale také apnoe pauzy (bezdeší), a jakékoliv nepravidelnosti dechu děťátka. V případě potíží okamžitě spustí alarm, aby přivolal pomoc dospělého, který může včas poskytnout dítěti první pomoc. Za čtyřiadvacet let své existence se nadaci podařilo díky štědrosti sponzorů a dárců vybavit novorozenecká a dětská oddělení českých nemocnic téměř osmi tisíci monitory dechu v celkové hodnotě dvaatřicet milionů korun. Cílem a smyslem projektu „Maminko, dýchám“ je vybavit monitorem dechu každou postýlku pro miminko na porodnických, novorozeneckých a JIP odděleních nemocnic v České republice. Dále pak umožnit rodičům vypůjčení monitoru dechu na nezbytně nutné období, když odcházejí z porodnice se svým děťátkem domů.

Autor: red., A. Fritscher, zdroj foto: FNOL

Fotogalerie

předání monitorů dechu             zdroj foto: FNOL

Další články z rubriky

Exkluzivní Fotogalerie

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

MFF Šumperk - sobota 17. srpna dopolede

Fotek: 70
Přidáno: 18.08.2019

MMF pátek - 16. srpna večer

MMF pátek - 16. srpna večer

Fotek: 99
Přidáno: 17.08.2019

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

MFF Šumperk - pátek 16. srpna

Fotek: 40
Přidáno: 16.08.2019

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.