Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Neděle 13. června 2021 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední sezonu

12.06.2021 - Tobogán na „Bratrušáku“ bude v provozu poslední...

Počasí

13.06.2021 - Neděle

Teplota: 17 / 11 - Oblačno

14.06.2021 - Pondělí

Teplota: 22 / 7 - SkoroJasno

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nadační fond inicioval vznik nového studijního oboru v Šumperku

21. května 2021 - 14:29

Zpět na seznam článků

Fond finančně podporuje a zajišťuje komunikace mezi univerzitou a zástupci průmyslových podniků

Nadační fond inicioval vznik nového studijního oboru v Šumperku

ilustrační snímek zdroj foto: archiv

Po koronavirové odmlce se na půdě Městského úřadu v Šumperku sešla správní rada Nadačního fondu Centra bakalářských studií.

Jedním z bodů byla informace o počtu současných studentů i těch, kteří si podali přihlášku ke studiu v následujícím akademickém roce. Členové správní rady také diskutovali o novém oboru, který by se měl v Šumperku v akademickém roce 2023/2024 otevřít. „V současné době studuje v Centru bakalářských studií v Šumperku, detašovaném pracovišti Fakulty strojní VŠB -TU Ostrava, v prezenční i kombinované formě celkem devadesát dva studentů. Pro akademický rok 2021/2022 se do prvního kola přijímacího řízení přihlásilo celkem čtyřicet uchazečů, fakulta počítá také s vyhlášením druhého a třetího kola přijímacího řízení,“ uvedla předsedkyně správní rady Marta Novotná.

Na detašovaném pracovišti Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava, v prostorách šumperské obchodní akademie, studuje dvacet čtyři studentů. „V akademickém roce 2021/2022 ekonomická fakulta však nové studenty v Šumperku přijímat nebude,“ sdělila Marta Novotná a zároveň informovala, že vedení fakulty připravuje akreditaci pro nový studijní obor v Šumperku s názvem Marketing a obchod, který by měl nahradit ten současný, což je Veřejná správa a ekonomika.

Vznik nového oboru v Šumperku inicioval nadační fond, do kterého přispívají podnikatelé ze širokého okolí. Podle nich najdou absolventi nového oboru lepší uplatnění, protože je nyní hlad po kvalitních pracovních silách v oblasti marketingu. V Šumperku i díky nadačnímu fondu byla od akademického roku 2002/2003 otevřena fakulta strojní a o čtyři roky později přibyla i ekonomická fakulta. Za osmnáctiletou historii centra v Šumperku získalo bakalářský titul téměř osm set absolventů.  

Autor: red., S.Singerová - mus,

Fotogalerie

ilustrační snímek               zdroj foto: archiv

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.