Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Čtvrtek 26. dubna 2018 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Kožní ambulance šumperské nemocnice voní novotou

26.04.2018 - Kožní ambulance šumperské nemocnice voní novotou -...

Počasí

prehanky-dest

26.04.2018 - Čtvrtek

Teplota: 15 / 6 - Přeháňky-Déšť

zatazeno

27.04.2018 - Pátek

Teplota: 15 / 3 - Zataženo

Zde je místo pro Vaši reklamu

Nadšený cyklista Tomáš Vejmola bude mít zastávku v Šumperku

18. dubna 2017 - 15:27

Zpět na seznam článků

Cestovatelská přednáška

Sedmadvacetiletý Tomáš Vejmola z Hranic na Moravě objel Černé moře a během téměř čtyř měsíců najezdil na kole sedm tisíc kilometrů. Cestu do Gruzie a zpět zprostředkovával nejen na Facebooku. Není to přitom zdaleka jeho jediný cestovatelský zážitek. A přesně o tom bude pojednávat přednáška, která se uskuteční v úterý 2. května v šumperském G-klubu.

Inspiroval ho první výlet do Indie a Nepálu, kde si ihned oblíbil pocit dobrodružství a toulání. A tak Tomáše napadla cesta kolem Černého moře. Protože mu to plno přátel a cyklistů nedoporučovalo a zakazovalo, tak ho to ještě více vybudilo celou věc zvládnout. „Popravdě jsem se moc na to všechno ale nepřipravil. Ačkoliv jsem nikdy na kole neujel více jak padesát kilometrů, tak jsem se vydal s padesáti eury v kapse na cestu dlouhou sedm tisíc kilometrů a dojel přes osm zemí východní Evropy do Gruzie a zpět za 101 dní,“ upřesňuje Tomáš Vejmola alias Tomík na cestách.

Tomík na cestách zdroj foto: DK

Právě pod tímto jménem na stránku YouTube a svůj Facebook pravidelně zveřejňoval videa a fotky ze svého putování do Gruzie. A brzo se můžeme těšit na další zážitky. Rozhodl se totiž, že by v tom dále pokračoval, a tak si dal novou výzvu. Tentokrát by se s tuktukem (asijská motorizovaná rikša) chtěl dostat z Bangkoku domů. Cesta to bude náročná, protože motoru prý dle jeho slov rozumí jako koza petrželi, ale věří, že těch 20 tisíc kilometrů zvládne, ať se děje, co se děje. Start bude již teď v červnu.

Přijde si v úterý 2. května od 17 hodin do šumperského G-klubu poslechnout pár veselých i pekvapivých historek a třeba se i dozvědět, jak je cestování snadné a jednoduše boží.

Vstupné je v předprodeji 40 korun, v den akce 70 korun. Online rezervace ZDE

Autor: red., d.k., M. Horáková

Fotogalerie

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama a inzerce   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.