Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Zde je místo pro Vaši reklamu
Pondělí 09. prosince 2019 -

Sumpersko.net

Nově přidaný článek

Silně podnapilý řidič havaroval na Zábřežsku

09.12.2019 - Silně podnapilý řidič havaroval na Zábřežsku - Nehoda...

Počasí

09.12.2019 - Pondělí

Teplota: 5 / 2 - Zataženo

10.12.2019 - Úterý

Teplota: 4 / 0 - obcasny-Déšť

Zde je místo pro Vaši reklamu

Náledí na silnicích v kraji zkomplikovalo jízdu řidičů

07. března 2018 - 08:40

Zpět na seznam článků

Dopravní nehody si vyžádaly zásah hasičů

Náledí na silnicích v kraji zkomplikovalo jízdu řidičů

DN Laškov zdroj foto: HZS Olk

Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů v Olomouckém kraji v průběhu úterního odpoledne vyjížděly ke třem dopravním nehodám s možnou souvislostí na vydanou výstrahu ČHMÚ a varování na ledovku.

Libina – vozidlo skončilo na střeše

Profesionální jednotka požární stanice Šumperk za pomoci místních dobrovolných hasičů Libina vyjížděla k dopravní nehodě osobního vozidla, které po dopravní nehodě skončilo na střeše. „Ve vozidle cestovala jedna osoba, která v tísňovém hovoru nejdříve nevyžadovala ošetření, nicméně v průběhu činnosti hasičů upozornila na bolesti zad,“ uvedl tiskový mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

Velitel zásahu po zhodnocení situace na místo povolal posádku zdravotníků ZZS Olomouckého kraje. „Jednotky provedly nutná bezpečnostní opatření, kontrolu možného úniku provozních kapalin. V souběhu činnosti si také hasiči vyžádali dojezd hotovostní služby SÚS se sypačem,“ upřesnil Hošák. Po skončení činnosti policie hasiči vypomohli s naložením vozidla na odtahový speciál a zaměřili se na závěrečný úklid komunikace.

Branná vozidlo sjelo na příkopu.

Pomoc dvou jednotek hasičů přesněji profesionální z požární stanice Jeseník a místní Branná si vyžádala dopravní nehoda dodávkového vozidla, které skončilo v příkopu několik metrů od komunikace.  „V osobním vozidle cestoval pouze řidič a nedošlo u něj ke zranění,“ informoval mluvčí  Hošák.

DN Branná zdroj: HZS Olk

Hasiči provedli na místě nutná bezpečnostní opatření a kontrolu možného úniku provozních kapalin. V závěru hasiči pomocí jeřábu provedli vyproštění zpět na komunikaci.

DN Branná zdroj: HZS Olk

Střetl se autobus a dodávkové auto v Laškově

Centrum tísňového volání přijalo v odpoledních hodinách středy 6.března v osmnáct hodin informaci o nehodě dodávkového vozidla a autobusu, ve kterém  zůstaly uvězněné dvě nezraněné osoby. Obě vozidla se při dopravní nehodě dostala mimo komunikaci. „Autobus se celým pravým bokem opřel o skládku kládového dřeva. Oba možné výstupy zůstaly zataraseny,“ přiblížil okolnosti po nehodě Zdeněk Hošák.

DN Laškov zdroj foto: HZS Olk

DN Laškov zdroj foto: HZS Olk

 Na místo jako první dorazila hlídka policie a podařilo se jí po chvíli klády uvolnit, návazně se osoby dostaly z autobusu do bezpečí. „K události dorazila také specializovaná společnost na vyproštění autobusu. Hasiči po provedení nutných bezpečnostních opatření a kontrole možného úniku provozních kapalin asistovali při vyprošťování  obou vozidel a překládce materiálu do náhradního vozidla,“ upřesnil mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Autor: red., Z. Hošák, zdroj foto HZS Olk

Fotogalerie

DN Laškov            zdroj foto: HZS Olk

Další články z rubriky

 
Podmínky užití   |    Prohlášení o přístupnosti   |    Reklama   |    Kontakty

Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Sumpersko.net s.r.o. zakázáno.